Здоров'я

Пневмонія: міфи і факти про запалення легенів

Зимова пора — час, коли ймовірність підхопити інфекцію дихальних шляхів багаторазово зростає. Медичні працівники знають про подібної тенденції і намагаються її попередити або хоча б заздалегідь підготуватися до спалахів грипу та інших ГРВІ. Сучасна фармакологія дозволяє значно зменшити ризик появи недуг, але недбале ставлення до свого здоров’я нерідко зводить всі зусилля лікарів на нівець. Багато людей недооцінюють загрозу і переносять патології на ногах, що згубно позначається на стані організму.

Треба пам’ятати, що деякі хвороби можуть викликати смерть хворого. Наприклад, пневмонія. Навіть легка форма запалення легенів без правильного лікування порушує дихальну функцію і викликає серйозні ускладнення. Як захистити себе від такого захворювання? В чому причина поразки органів, що здійснюють газообмін?
Цікаво
«Все дихає, і не потрібно боятися, що за вдихом слідує видих. Найгірше — це спробувати зупинити або призупинити подих. Тоді неминуче задихнешся» (Бернар Вербер)

Щоб захистити себе і своїх близьких від пневмонії, потрібно знати джерела цього важкого захворювання. Незважаючи на те, що більшість людей, які не мають медичної освіти, з упевненістю вкажуть на переохолодження, — це не єдина причина патології.

Фактори, що провокують запалення легенів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2015 році від ураження органів дихання померли не менше 900 тисяч дітей у віці до п’яти років. Це страшні цифри, але і вони не показують реальний стан справ. Дорослі люди рідше звертаються в медичні установи, займаючись самолікуванням, і таким чином переводять хворість з гострої форми у хронічну. Тому дізнатися точне число хворих дуже важко.

Нерідко пневмонію плутають з іншими інфекційно-запальними захворюваннями, що вражають дихальні шляхи. Головною відмінністю цієї хвороби стає участь в патологічному процесі легеневої тканини. Викликає захворювання збудник інфекції: найчастіше бактерії, грибки, аденовірус, стрептококи, стафілококи і хламідії. Наприклад, streptococcus рпеимопіае, haemophilus influenzae type b (Hib) або pneumocystis jiroveci.

Вважається, що при наявності хорошого імунітету організм справляється з хвороботворними агентами самостійно, і людина практично не помічає їх впливу. Але існує ряд факторів, які гнітюче діють на захисні функції організму і відкривають дорогу інфекції.

  • Шкідливі звички. Куріння, алкоголь, наркотики порушують бар’єрні властивості епітелію бронхів і дратують слизову дихальних шляхів.
  • Отруєння парами хімічних речовин. Тривале вдихання токсинів вражає легені.
  • Застій повітря. Слабка рухова активність робить непотрібним глибоке дихання.
  • Супутні хронічні хвороби. Такі патології, як бронхіт або риніт, часто викликають запалення, яке може перейти у пневмонію.

Потрібно згадати серцеві, онкологічні захворювання та наслідки хірургічного втручання. Ослаблення захисту і виснаження організму створює сприятливе середовище для життєдіяльності патогенних агентів.

Читайте також: 

Тому лікування запалення легенів вимагає індивідуального підходу і терапевтичні дії сильно відрізняються один від одного, недуга обростає великою кількістю дивних вигадок. Багато з яких можуть нашкодити людині, направивши її по невірному шляху в боротьбі з хворобою.

Міфи про пневмонію

1. Правильні ліки виліковують хворого за два-три дні. Насправді, говорити про нормалізацію стану організму можна тільки після місяця інтенсивного лікування. Дійсно, правильний вибір препаратів — основа терапії. Але наслідки хвороби будуть відчуватися і через півроку-рік.

2. Тяжкість запального процесу залежить від збудника недуги. У цьому є частка істини, але більший вплив на організм чинить фізичний стан хворого. Особливо уважно прислухатися до свого здоров’я потрібно людям, які страждають від цукрового діабету, що перенесли операцію з пересадки внутрішніх органів, які приймають сильні фармакологічні засоби.

3. У групі ризику — діти. За статистикою, малюки хворіють набагато частіше за дорослих. Але чинником, що збільшує небезпеку, стає і старість. Після 60 років імунітет слабшає, і інфекції отримують доступ до легенів, викликаючи запалення.

4. Запобігти пневмонію неможливо. Профілактичні заходи існують. Окрім здорового способу життя, занять спортом, правильного харчування потрібно відзначити і медикаментозний спосіб — вакцинацію. Щеплення призначаються при наявності хронічних хвороб дихальних шляхів, туберкульозі, астмі та інших патологіях.

5. Діагностика проводиться по аналізах мокроти та крові. Ці дослідження звичайно важливі, але у випадку з запаленням легенів головним помічником у визначенні причини болісних симптомів стає рентген. Візуальна картинка не залишає ніяких сумнівів у характері недуги.

Пам’ятайте, пневмонія — смертельно небезпечне захворювання. При появі утруднення дихання, кашлю, різкого стрибка температури тіла слід негайно звернутися за допомогою в медичний заклад. Адекватне, а головне своєчасне лікування може врятувати вам життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button