Здоров'я

Поширені помилки при вживанні мелатоніну

Група статистів у 2018 році поділилася даними про дослідження, що показує реальний рівень безсоння серед населення. Вони говорили, що більш як тридцять відсотків дорослих людей мають розлади, пов’язані зі сном, а понад сорок відсотків недосипають покладені вісім годин. Дана проблема дійсно широко поширена і має велике охоплення. Всі починають шукати корисні добавки або речовини, здатні сприяти нормальному засипанню або отримання хорошої якості сну. Багато людей чули про препарат мелатонін. Він важче звичайного снодійного, але купити його можна без рецепту в будь-якій аптеці. Важче і складніше з-за численних нюансів, з якими доводиться стикатися під час прийому. Люди часто вибирають неправильне дозування і починають спати ще гірше. Які ще помилки можна віднести до поширеним?

1. Таблетка не буде діяти миттєво

Людина, яка має проблеми зі сном і перепробувала всі способи для боротьби з недугою, покладає великі надії на будь-який препарат. У неї може скластися хибна думка, що мелатонін здатний швидко “вимкнути” і дати нормально поспати. Але він не є заспокійливим або снодійним, що надає швидкий ефект і приносячи з ним гарну сонливість. Мелатонін відносять до гормонів, здатним давати організму поняття про правильне сприйняття світла. При заході сонця щитовидна залоза починає виділяти його в кров. Якщо кількість мелатоніну нормальна для функціонування організму, тіло починає хилити в сон. Добавка лише дозволить стежити за рівнем цього гормону. Її дія буде активуватися, коли стає темно.

2. Прийом без дозування

Занадто часта помилка людей, початківців прийому ліків або вітамінів без рецепта лікаря, — вживання без дозування, відмова від його розрахунку. При прийомі мелатоніну вона впливає буквально на весь процес засвоєння речовини. Обов’язково варто стежити за дозуванням і вміти правильно його розраховувати. Лікарі запевняють, що нормальним значенням для дорослої людини є доза 0,3 мг. Аптеки ж у вільному доступі продають мелатонін у дозі, що досягає трьох грамів. У результаті пацієнт отримує сильний надлишок. Коли в організмі накопичується надмірна кількість мелатоніну, людина починає відчувати запаморочення, сон буде приносити розбитий стан, а голова буде перебувати ніби у тумані. Симптоми з’являються поступово, тому важливо стежити за дозуванням.

3. Сильні надії

Мелатонін так само називають гормоном сну. Він дійсно може допомогти краще висипатися, зробити якість сну більш приємним. Але фахівці запевняють, що мелатонін не позбавить від серйозних розладів сну. Дослідження показують, що добавки з цим гормоном дають результат навіть менше половини випадків. І то вони дозволяють швидше засипати на вісім хвилин, а спати лише на десять хвилин довше. Мелатонін може трохи поліпшити якість, але допомогти позитивно вплинути на загальний стан здоров’я у нього навряд чи вийде. Для регулярних висипань і гарного режиму сну слід відмовлятися від використання телефону за годину до сну, позбавлятися від негативних думок, можна писати їх в особистий щоденник.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button