Людина

Поширення сільського господарства зробило кістки людей слабкими

Експерти часто звинувачують у проблемі слабких кісток сучасний спосіб життя і використання автомобілів, але американські вчені з Медичної школи Джонса Хопкінса вважають, що в даному явищі винувате поширення сільського господарства.

135ed1bfb7b86f9e9264c193cadedc4e

Фахівцям давно відомо, що наші предки, мисливці і збирачі, мали більш сильні і потужні кістки, ніж сучасні люди, але вони не могли точно визначити, коли сталася ця зміна. У ході нового дослідження вчені вивчили зразки кісток, що охоплюють 30000 років, і встановили, що зниження міцності кісток почалося з раннього виробництва продуктів харчування в період неоліту.

Читайте також: 

Фахівці проаналізували проби кісток, взяті у 1842 осіб з різних країн Європи для вивчення змін міцності кісток по відношенню до розміру тіла і мобільності. Ці зразки охоплюють період від палеоліту до 20 століття, тобто останні 30000 років. За словами дослідників, сільське господарство, яке почало розвиватися близько 5000 років тому, означало, що люди стали рухатися набагато менше, ніж мисливці і збирачі, і це також збільшило кількість вільного часу.

Методи ведення сільського господарства призвели до появи осілого способу життя, в результаті чого люди стали рухатися набагато менше, і ця тенденція почалася задовго до механізації та індустріалізації. У зв’язку з цим міцність кісток у людей почала зменшуватися через менш активну життєдіяльність.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button