Людина

Предки людини, подарували світу «ген високогір’я»

Коли предки (древня людина) сучасних людей вийшли з Африки, то зіткнулися з абсолютно новим для них навколишнім середовищем. Їм довелося пристосовуватися до життя в холоді, високогір’ї, боротися з новими інфекціями і хижаками, здобувати іншу їжу. Але, як відомо, все, що не вбиває – робить сильнішими: ці труднощі сприяли природному відбору, і в результаті вижили ті, хто зміг найкраще адаптуватися до нових умов.

foto_cikavosti_04.07.2014-022_resized

 

У кого-то посвітлішала шкіра, хто зміг харчуватися молоком навіть у дорослому віці, а хтось наростив м’язову масу. Але одним з найцікавіших еволюційних пристосувань стала здатність деяких людей жити у високогір’ї, де повітря розріджене. Наприклад, на Тибеті. Низький вміст кисню для його жителів звичне явище, в той час як у більшості звичайних людей там починається гірська хвороба. Вченим вдалося виявити ген, який дозволив Тибетцям пристосуватися до такого життя. Виявилося, цей унікальний ген збільшує кількість гемоглобіну в крові жителів високогір’я.

Читайте також: Знайдено гени, які відповідать за риси обличчя

Нове дослідження, опубліковане в науковому журналі Nature, показало, що рідкісний ген виник в результаті схрещування предків сучасних людей з так званим Денисівською людиною. Цей вимерлий вид був вперше виявлений в печері Денисова в Сибіру і звідси отримав своє ім’я.

Варіант високогірного гена, знайденого у жителів Тибету, також був виявлений у денисовців, ДНК яких вдалося розшифрувати. Більше ні в яких народностей, що живуть на Землі, такого варіанту гена не виявилося (за винятком рідкісних жителів Китаю, від яких, мабуть, і пішли тибетці). Таким чином, високогірний ген спочатку виник у денисовців, а потім вони, скрестившись з людиною розумною, передали унікальне пристосування предкам нинішніх людей, такий висновок зробили вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button