Людина

При поцілунку людина передає своєму партнерові 80 мільйонів бактерій

Голландські вчені з’ясували: при одному-єдиному 10-секундному поцілунку людина передає своєму партнерові 80 мільйонів бактерій, які живуть у неї в роті. Дослідники зробили такий висновок, поспостерігавши за 21 парою. З’ясувалося, що в роті у людини живуть 700 різних видів бактерій, але одні з них передаються через слину більш активно, інші – менше.

17-11-14-foto-cikavosti550x312-1

“Французький поцілунок – прекрасний приклад передачі гігантського числа бактерій за короткий час”, – зазначають вчені.

Як повідомляє BBC, учені опитали 21 пару, щоб більше дізнатися про їхні звички, пов’язані з поцілунками. Дослідників цікавило, зокрема, як часто закохані цілуються, скільки поцілунків налічується за рік і як давно “піддослідні” цілувалися востаннє. Потім фахівці брали зразки слини у партнерів і пропонували їм поцілувати один одного. Причому, тривалість цього контакту була чітко обмежена 10 секундами.

[ads2] Слідом за цим одному з партнерів давали випити пробіотичний напій, що містить набір бактерій, який згодом буде легко визначити. Потім учасникам експерименту знову потрібно було поцілувати один одного, теж протягом 10 секунд. І після цього вчені знову брали у них зразки слини. Порівнявши результати, вони отримали це число – 80 мільйонів бактерій. Причому, чим частіше партнери цілуються, тим більше схожими між собою стають їх “набори бактерій”.

Читайте також: Невидима влада мікробів  (відео)

Експерти також дійшли висновку, що бактерії, які живуть в слині, передаються від людини до людини простіше і швидше в порівнянні з тими, що живуть на поверхні язика. Вчені мають намір продовжувати свої дослідження, щоб згодом розробити ліки для людей, які страждають захворюваннями, викликаними бактеріями.

До слова, голландські вчені працювали спільно з амстердамським музеєм Micropia, першим у світі музеєм мікробів. У цьому музеї гості можуть пройти експрес-аналіз і дізнатися, якими мікроорганізмами вони діляться з коханими під час поцілунку.

Все більше число вчених сьогодні звертають увагу на мікробіом людини – цілу екосистему, яку населяють близько ста трильйонів мікроорганізмів. Дослідники вважають, що ця популяція мікробів і бактерій, що живуть в людському організмі, дуже важлива для здоров’я свого “носія”. Вона, зокрема, допомагає організму захищатися від захворювань.

Натхнення: vesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button