Здоров'я

Причини проблем з щитовидною залозою: що потрібно знати

Ендокринологи помітили: статистика захворювань щитовидної залози являє собою сумне видовище. Після цукрового діабету ці захворювання займають друге місце. Які чинники провокують появу захворювань? Погана екологія, стрес, зниження імунітету, прийом гормональних препаратів та ін.

Отже, яким чином розпізнати симптоми того чи іншого захворювання, пов’язаного з щитовидною залозою. Якщо людині не властива дратівливість, гнівливість, недовірливість і слізливість, проте раптом вона помічає за собою подібні реакції, це привід стривожиться. Звичайно, у кожного з нас достатньо приводів для переживань, однак якщо агресія стала проявлятися часто, а схильність до депресії проявилася, варто звернути увагу на стан щитовидної залози.

Як різкі перепади настрою, які не мають причини, так і слабкість, що накочується з самого ранку, повинні навести на думки про здоров’я. Разом з цим, різке збільшення або втрата ваги також говорить про можливі захворювання: наприклад, різкий стрибок ваги на п’ять кілограмів (плюс або мінус, не важливо), невдалі спроби схуднути при правильному харчуванні і фізичних навантаженнях. Менструальний цикл теж є показником у даній ситуації, бо проблеми з щитовидною залозою тягнуть порушення менструального циклу, випадіння волосся, ламкість нігтів, сухість шкіри.

Крім ендокринних захворювань такі симптоми можуть говорити і про інше, наприклад, про анемію. У будь-якому випадку, помітивши з перечислених симптомів, варто звернутися до лікаря і здати аналізи. Як мінімум, первинне обстеження повинні входити: УЗД щитовидної залози, здача крові на ТТГ, Т3, Т4, АТ, ТПО, ТГ.

Які причини цих порушень?

Щитовидна залоза є вкрай чутливим органом. Вона реагує на все, що відбувається з організмом людини. Щитовидна залоза як би знаходиться між фізичними і енергетичними центрами людини. Тому як фізичні, так і моральні прояви говорять про її роботу і стан. Щитовидна залоза визначає те, наскільки людина володіє силою волі, здатністю до самостійного прийняття рішень та ін. Часто люди миряться з вимушеною бездіяльністю, не відчувають надії, захищеності, сил змінити що-небудь. Пригніченість, почуття приниженості, відчуття тиску з боку оточуючих людей є супутніми збільшення зобу відчуттями. Людина з будь-якого приводу шкодує себе, відчуває себе жертвою та інше.

Ендокринні порушення — це дуже складне явище, однак якщо пацієнт береться за лікування ґрунтовно, слідує всім приписам і рекомендаціям, не дозволяє собі безвідповідального ставлення, то приблизно через вісім місяців вона може прийти в норму. Ні в якому разі не можна нехтувати цією проблемою, обстеженням, здачею аналізів. Чим довше потенційний пацієнт буде не звертати уваги на симптоми або боятися дізнатися правду про своє здоров’я завдяки походу до лікаря, тим гіршими будуть наслідки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button