Технології

Принципово нові, магнітні транзистори працюють без електрики

Підвищення енергоефективності обчислень в комп’ютерних системах забезпечить вирішення численних завдань, що стоять перед розробниками. Зниження споживання енергії крім очевидного економічного ефекту забезпечує оптимізацію комп’ютерної архітектури, внаслідок зниження виділяється при роботі системи тепла.

В Массачусетському технологічному інституті (MIT) створені транзистори, що використовують магнітні хвилі, і практично не потребують електрику. Цей винахід дозволив наблизитися до створення пристроїв на основі магнітного поля, які можуть проводити обчислення набагато ефективніше, ніж сучасна електроніка.

В основу винаходу, названого Spintronic, покладено використання спінової хвилі – квантової властивості електронів в магнітних матеріалах з ґратчастою структурою. Вчені з MIT створили пристрій, в якому спінові хвилі моделюються при зміні намагніченості транзисторів, транслюючи за допомогою магнітних хвиль дані, як заведено в традиційних електронних пристроях.

Як основу для Spintronic використаний плівковий матеріал, що складається з кобальту і нікелю. Хвилі, проходячи через цей матеріал, змінювали фазу і знижували амплітуду, а перемикання магнітного поля не вимагало електрики. В результаті фахівці отримали можливість контролювати два стани спінової хвилі, що дозволяє транслювати дані в двійковій системі числення (1 і 0), використовується в традиційній обчислювальній техніці.

Застосування магнітних транзисторів, дозволить у майбутньому створювати комп’ютерні системи, по обчислювальній потужності порівнянні з квантовими комп’ютерами. Однак при їх роботі не буде виділятися величезна кількість енергії, що дозволить зробити їх більш компактними та споживаючи менше енергії, оскільки відпаде необхідність у системах охолодження.

Джерело: mit.edu

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button