Технології

Пристрій Dupe створює «біологічний цемент» з піску, бактерій і сечовини

Пристрій Dupe створює «біологічний цемент» з піску, бактерій і сечовиниКоли питання виробництва енергії і браку сировини по всьому світу встало досить актуальним, конструктор Пітер Трімбл (Peter Trimble) продемонстрував новий радикальний метод виробництва, спрямований на вирішення обох проблем. Dupe – це портативний пристрій, який використовує суміш піску, бактерійі сечовини для створення матеріалу, який називається біокамень. Пристрій поки що тільки прототип, і може створювати тільки невеликі табуретки, але цей метод може бути застосований для створення всього, чого забажаєте.

Робота Трімбла була завданням на проектування під час навчання в Коледжі Едінбург Арт (Великобританія). Він вирішив вивчити екологічну раціональність виробництва матеріалів і з’ясував, що виробництво цементу завдає найбільшої шкоди навколишньому середовищу. Біокамень не тільки нешкідливий для навколишнього середовища, але також може стати матеріалом для створення цеглин для будівництва в країнах, що розвиваються або у важкодоступних місцях.

«На даний момент матеріали виробляються методом «тепла, ударів і обробки» при цьому 96 % матеріалів йде у відходи і лише 4 % стають продукцією. Ці 96 % також включають розробку необроблених матеріалів, спалювання палива під час обробки та транспортування на кожній стадії», – говорить Трімбл.

Процедура створення біокаменя включає в себе заповнення прес-форми остаточного виробу піском перш ніж закачувати бактерії виду bascillus pasterurii (які вирощуються в живильному бульйоні), після чого потрібно залишити суміш на ніч. Потім, розчин хлориду кальцію, сечовини і поживного бульйону закачується в форму. Бактерії використовують сечовину як джерело енергії для абсорбції хлориду кальцію і перетворення його в карбонат кальцію, суміш, схожу на цемент і яка зв’язує пісок у формі.

«Процес розробки був непростий, особливо складно правильно вибрати рецепт для отримання хімікатів. У мене виникло безліч проблем з рівнем кислотності. На самому початку мій метод вбивав бактерії або змушував кальцит осідати занадто швидко. Я виявив, що подача розчину через пісок знизу вгору, тоді і результат буде кращим» , – пояснює Трімбл.

Як говорить Трімбл, метод мікробного виробництва, застосовуваний у Dupe, дозволяє замінити енерговитратні способи виробництва незалежними від енергії, набагато ефективнішими біологічними процесами. І він сподівається, що проект змусить задуматися над тим, як можна зробити промислове виробництво більш екологічним.

«В результаті процесу при біологічних температурах утворюються мінеральні композити. Біометаріал за структурою нагадує цемент, проте при його виробництві не виділяються парникові гази. 5 % викидів CO2 в атмосферу пов’язані з виробництвом цементу. Біоматеріал, вироблений за допомогою цього методу, це шлях до скорочення цих викидів», – говорить Трімбл.

Dupe – не перший випадок коли сечовина використовується на благо. Французька конструкторська група Faltazi створила L’Uritonnoir – пісуар, який допомагає перетворити сіно в добриво, а вчені з Бристольскої лабораторії робототехніки (Англія) винайшли батарею для мобільного телефону на основі сечовини.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button