Людина

Що може уповільнити старіння?

Багато людей займаються спортом з метою поліпшити свою фігуру і позбавитися від зайвих кілограмів, але фітнес після 40 років також може бути дуже сприятливий для запобігання старіння, з’ясували вчені з Університету Каліфорнії та Університету Міссісіпі. Навіть низька інтенсивність вправ в середньому віці може уповільнити старіння клітин, підкреслюють фахівці.

b6e2e8f2853a6cacf10b6c26d130e5d7

В ході дослідження експерти розглянули, як фізичні вправи впливають на довжину теломер, які представляють собою захисні ковпачки на кінцях ниток ДНК, подібно пластиковим наконечникам на кінцях шнурків. З віком довжина теломер зменшується, і на це також впливають такі фактори, як ожиріння, куріння і різні хвороби, включаючи діабет і безсоння. Довжина теломер вже давно зв’язується вченими з довголіттям. Попереднє дослідження показало, що спортсмени мають більш довгі теломери, ніж люди того ж віку, але не займаються спортом.

В рамках нового дослідження фахівці вивчили дані 6500 чоловік у віці від 20 до 84 років, опитавши їх про спосіб життя і зібравши зразки крові для отримання інформації про довжину теломер. Піддослідні були розділені на чотири групи залежно від рівня фізичної активності, після чого вчені розглянули вплив рівнів фізичної активності на довжину теломер.

Результати показали, що люди, які брали участь в одному типі активної діяльності, мали на 3% менше шансів мати більш короткі теломери, ніж ті, хто взагалі не займався. При цьому люди, які здійснювали два типи активної діяльності, мали на 42% менше шансів мати короткі теломери, три типи – на 29% менше шансів, чотири типи – на 52% менше шансів. Цей зв’язок був найсильнішим серед людей у віці від 40 до 65 років, і це говорить про те, що фізична активність в середньому віці є ключем до запобігання старіння, відзначають вчені.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button