Здоров'я

Проблеми з мікрофлорою кишківника можуть бути викликані ожирінням

Згідно з новим дослідженням, порушення в мікрофлорі кишківника часто викликані ожирінням. Про це повідомили гастроентерологи з Медичного центру «Бет-Ізрейел» в США.

Мікрофлора кишківника людини – це збірний термін, використовуваний для позначення 1000 мікроорганізмів, що населяють шлунково-кишковий тракт. Нещодавно стало відомо, що вони чинять більший вплив на обмін речовин і масу тіла, ніж очікувалося. Люди, які страждають від ожиріння, мають в шлунку шкідливі бактерії, які перевершують кількість корисних. Останні дослідження підтвердили вищезгаданий зв’язок. Згідно з новими даними, група Медичного центру «Бет-Ізрейел» в США визначила механізм, при якому набір ваги призводить до дисбактеріозу.

У 2009-2010 роках вони розробили програму для вивчення рівня харчування і харчових звичок американських громадян. Відповіді про здоров’я кишківника дали 5126 пацієнтів у віці від 20 років і старше. Гастроентерологи зазначили, що у 8,5% респондентів, у яких був зайву вагу, і у 11,5% людей, що страждають ожирінням, ймовірність наявності проблем з мікрофлорою травної системи була на 60% вище. Вони також продемонстрували асоціацію змін в мікробіомі кишківника з-за шкідливого раціону харчування, що також сприяє збільшенню маси тіла. Медики повідомляють, що необхідно провести додаткові експерименти для розуміння такого співвідношення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button