Земля

Глобальне потепління знижує інтелект ящірок

Бородаті агами, або дракони, популярні в якості домашніх вихованців, є на диво розумними рептиліями. Однак нове дослідження показує, що їх розумові здібності можуть бути під загрозою через глобальне потепління.


Щоб вивчити вплив тепла на інтелект ящірок, вчені з Університету Лінкольна інкубували одну кладку яєць при підвищеній температурі 30 °C, а іншу при більш нормальній 27 °C. Після того як молоді дракони вилупилися з яєць, вони продовжували рости в аналогічних умовах.

Приблизно через рік, коли ящірки стали досить дорослими, їх інтелект був протестований з використанням методів, який зазвичай застосовуються для оцінки соціального інтелекту тварин, тобто їх здатності вчитися у інших.

Ящіркам були показані відеоролики інших особин їх виду, які відкривають розсувні двері. Потім учені перевірили, чи зможуть вони наслідувати спостережуваної поведінки, щоб отримати нагороду. В результаті агами, інкубовані при більш високій температурі, мали менший успіх у відкритті двері і їм знадобилося набагато більше часу.

В останні роки все більше досліджень свідчить про те, що рептилії — це далеко не дурні тварини, якими їх традиційно вважали. Було виявлено, що черепахи перевершують щурів у пошуку виходу лабіринту, а ящірки здатні вирішувати складні завдання. Однак зміна клімату може негативно позначитися на їх інтелекті і виживання в дикій природі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button