Людина

Психологи брешуть….

Учені із США, що займаються науками про поведінку людини, такими, як психологія, частіше за інших схильні результати своїх досліджень підтсовувати до висновків, які їм хочеться отримати. Про це говориться в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

“Ми не знаємо, що викликає “ефект США”, але вважаємо, що найбільш вірогідна причина криється в обстановці, в якій проводяться дослідження в Америці. На вчених там чиниться трохи більший тиск, ніж в інших країнах, що примушує їх отримувати гучні результати. Сама по собі ідея, що наука повинна робити великі відкриття, природна, але це вже проблема самої науки. Вчені повинні проводити хороші, точні дослідження. Необов’язково кожного разу отримувати приголомшливі результати”, – пояснив Даниэль Фанеллі(Daniele Fanelli) з Едінбурзького університету(Великобританія), чиї слова наводить видання The Guardian.

Фанеллі і Джон Іоанідіс(John Ioannidis) із Стэнфордского університету(США) проаналізували 1,1 тис. результату досліджень по генетиці і психіатрії. Вони були опубліковані в 82 узагальнювальних роботах, кожна з яких охоплювала від 10 до 20 окремих досліджень однієї проблеми. Вважається, що в науках про поведінку людини – соціологію, психології і подібних – із-за їх меншої суворості результати можуть бути менш об’єктивними.
Фанеллі та Іоанідіс підтвердили, що учені були схильні отримувати результати, що вдало підтверджують початкову гіпотезу, якщо дослідження торкалося поведінки людини і не включало біологічних даних. Частіше за інших в цьому були помічені учені із США.

Дослідники підкреслюють, що “ефект США” дуже слабкий. Вони припускають, що з поширенням у світі тренду, що вимагає від вчених гучних результатів, схожа картина може з’явитися і в інших країнах. Один з найгучніших скандалів в цій області пов’язаний з ім’ям Дідеріка Стапеля(Diederik Stapel), який прославився сумнівними відкриттями в області людської психології.

Натхнення: eterra.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button