Земля

Птахи є давніми родичами динозаврів

Згідно з останнім дослідженням американських вчених, птахи, що живуть сьогодні, є давніми предками вимерлих динозаврів, а точніше одного конкретного виду — тероподів. В ході вивчення процесу розвитку пташенят з моменту їх народження, вчені прийшли до висновку, що застосовувані ними навички схоже діяльності організму хижих тероподів.

Про це стало відомо з повідомлення, опублікованого виданням Phys.org. Повідомляється, що вчені для детального вивчення процесу розвитку організму птахів створили рентгенівську 3-D модель відео руху пташеня і більш дорослих особин по схилу, таким чином ученим вдалося відтворити візуальну картину руху скелета тварин. В якості піддослідних виступили кам’яні куріпки (кеклики).

В ході вивчення їх поведінки при піднятті по схилу фахівці виявили, що навіть найменші особини, які ще не вміють літати, піднімалися в гору за допомогою крил, вони плескали ними, ніби вміють літати, незважаючи на те, що анатомія пташенят була нерозвиненою для польотів. На основі результатів дослідження вчені прийшли до висновку: незважаючи на вкрай слабо розвинену мускулатуру і крила, молоді птахи набувають на ранньому етапі свого розвитку здатність пересуватися не тільки за допомогою ніг, але і крил. За даними фахівців, цей фактор пов’язаний з спорідненістю багатьох птахів з динозаврами — тероподами.

Як стверджують у своїй роботі американські дослідники, вміння навіть найменших представників хребетних використовувати тактику динозаврів є одним з основних чинників в еволюції, оскільки політ є найскладнішою фізично формою пересування. Тероподи є групою динозаврів, які найбільш тісно пов’язані з сучасними птахами, починаючи від способу харчування, закінчуючи способом польоту.

Кнопка «Наверх»