Здоров'я

Жирна їжа провокує розвиток сліпоти у старості

Канадські вчені встановили, що жирна їжа може бути шкідливою не тільки для травної системи людини, але й для інших органів. Дослідження показало, що в старості вживання подібних страв провокує розвиток сліпоти.

Багато людей знають про те, що жирна їжа призводить до порушень мікрофлори кишківника, що негативно позначається на печінці та інших органах ШКТ, однак у такої дієти є й інші небезпечні наслідки. Іноді відкладення жирів відбувається навіть всередині очей людини, що несе за собою серйозну загрозу. Спочатку це провокує розвиток макулярної дегенерації. Під час цієї хвороби в очних яблуках спочатку сповільнюється процес створення нових кров’яних судин, а потім починає їх руйнування.

На перших стадіях макулярна дегенерація не є вкрай небезпечною і піддається лікуванню, однак у разі ігнорування цієї проблеми ситуація може значно погіршитися. У кожного десятого хворого ця хвороба переходить у вологу макулярну дистрофію. Таке захворювання призводить до повної сліпоти людини.

У ході дослідження також було встановлено, що вплив жирної їжі на розвиток подібної хвороби більш сильно виражена в старості. Саме тому літнім людям, щоб уникнути сліпоти, необхідно змінити свій раціон і відмовитися від небезпечних продуктів. Також фахівці радять відвідати лікарню та проконсультуватися з фахівцем.

Кнопка «Наверх»
Закрыть