Різне

Ремонт фундаментів будинків різних типів

З різних причин фундамент вашого будинку може прийти в непридатність. Це може статися з абсолютно будь-якою будівлею. При цьому, іноді фундамент може деформуватися через десятки років експлуатації будинку, а іноді і через декілька тижнів після будівництва.

І в обох випадках вам знадобиться капітальний ремонт фундаменту. Особливості такої процедури повністю залежать від типу будинку і виду пошкодженої основи.

f1

Ремонт стрічкових і стовпчастих фундаментів гвинтовими палями

Сьогодні багатьох цікавить http://mevit-svai.ru/. Якщо ви зіткнулися з проблемою пошкодження фундаменту своєї дачі, то для початку вам потрібно визначити ступінь деформації. Це необхідно для того, щоб точно визначитися, чи дійсно вам так потрібен ремонт фундаменту дачі. Адже іноді набагато вигідніше відбудувати новий будиночок, ніж робити складний ремонт фундаменту старого будинку.

Не забувайте, що специфіка і вартість ремонту фундаменту залежить від його типу. Якщо вам потрібен ремонт стрічкового фундаменту, то ви можете застосовувати цей же конструктивний тип, але він повинен виконуватися у вигляді досить великого бетонного пояси: ширина – 0,5 м, висота – 25-30 см. Також можете використовувати обрубки паль, залізобетонні блоки чи старі бордюрні камені.

Досить поширена процедура – ремонт фундаменту гвинтовими сваями. Ремонт пальового фундаменту має на увазі перенесення будови фактично на новий фундамент. Процес складається з декількох етапів:

– під будову підкладаються двотаврові балки, обрізані чітко за розміром будови з необхідним запасом 50-70 мм для кріплення до гвинтових свай;
– будова піднімається за допомогою спеціальних домкратів;
– гвинтові палі заздалегідь закручуються по парам з кожного боку будови (в середньому використовується 8-10 паль, встановлених на відстані 30-40 см від стін будівлі);
– відбувається установка паль – таким чином, щоб служити опорою двотавровим балках, які проходять під будовою паралельно одна одній під основними крайніми стінами будинку, а також несучими стінами по центру будови;
– після кріплення балок до паль будова опускається на готову конструкцію;
– старий фундамент демонтується.

Читайте також: Гвинтові сваї: де їх краще використовувати

Іноді економічніше не проводити ремонт фундаменту ціна якого може бути досить відчутною, а повністю замінити його новою основою, зокрема, гвинтовим. Ремонт фундаменту сваями передбачає занурення металевих труб в укріплені ями або в нові свердловини.

Інші способи ремонту фундаментів дачних будинків

Ремонт стовпчастого фундаменту можна провести із застосуванням мілкозаглубленного фундаменту для вологонасичених ґрунтів. Його суттєва перевага – це простота. Ремонт старого фундаменту в цьому випадку передбачає такі процедури: облаштування котловану на необхідну глибину, влаштування піщаної подушки, укладання залізобетонного або бетонного пояса або ж окремого шматка залізобетонного виробу, установка металевої трубу діаметром 200 мм, укладання залізобетонних або металевих опорних плит. Завдяки таким роботам пропадуть всі тріщини у фундаменті ремонт дасть відмінний результат.

Після того, як ви визначите характер і місце пошкодження, викопайте яму до самої основи навпроти цієї ділянки. Потім під підошвою основи підкопати землю. Якщо ґрунт достатньо твердої консистенції, то в утворений кратер можна просто залити бетон. Якщо ж ґрунт пухкий або дуже вологий, то нижче основи необхідно викопати яму і встановити там трубу з діаметром 450 мм, яку потім потрібно заповнити рідким бетоном. У міру того, як заливка буде проникати в пухкий ґрунт, вона буде поступово заповнювати порожнечу, що утворилася під трубою.

Заливку потрібно проводити доти, поки бетон не почне йти в ґрунт. Приблизно через півметра таку процедуру потрібно повторити. Тобто, час, який ви витратите на ремонт дачного фундаменту, багато в чому залежить від наявності порожнеч під колишньою основою і їх розміром.

У разі якщо після всієї цієї роботи тріщини все ж продовжують збільшуватися, необхідно проводити капітальний ремонт фундаменту приватного будинку. Для цього уздовж пошкодженого боку потрібно зробити траншею, а потім під старою основою викопати нішу. З’єднайте старий фундамент з опалубкою за допомогою арматури. Потім влаштуйте гідроізоляцію, виготовте щитову опалубку і залийте бетоном. Звичайно ж, у такому разі кошторис на ремонт фундаменту буде дещо більшим, в порівнянні з іншими варіантами, але воно того варте.

f4

Ремонт фундаменту дерев’яного будинку

Ремонт фундаменту старого дерев’яного будинку потрібно починати полегшенням навантаження на основу для запобігання обвалення в процесі реставрації. Для того, щоб підняти будівлю, використовуйте кілька домкратів різної конструкції, щоб підйом можна було здійснити на різні висоти. Крім домкратів потрібно заздалегідь підготувати колоди або бруси для фіксації стін в піднятому положенні. При підйомі потрібно враховувати, що будівлю не можна піднімати занадто різко, оскільки це може привести до серйозного зсуву стін і тоді ремонт фундаменту деревяного будинку закінчиться плачевно. Піднявши один кут або на маленьку відстань, необхідно переходити до протилежного і піднімати його на точно таку ж відстань. Так крок за кроком поступово ви піднімете весь будинок на потрібну вам відстань. Після остаточного підйому, потрібно розібрати і ретельно розчистити місце для заливки нового фундаменту, підготувати опалубку і армувати її при необхідності.

Читайте також: Цікаві факти про бетон, історія виникнення

Після заливки і повного застигання фундаменту необхідно обов’язково накрити фундамент спеціальним матеріалом, який забезпечить його стіни надійним захистом від вологи. Так, найчастіше це шматки руберойду або спеціальна плівка, що використовується в будівництві.

Пам’ятайте, що ремонт фундаменту дерев’яного будинку необхідно здійснювати, дотримуючись усіх заходів особистої безпеки. По можливості не залазьте під підняті частини конструкції, не залишайте підняті стіни на одному домкраті. Опускайте дерев’яний будинок на новий фундамент так само поступово, опускаючи по трохи кожну стіну або кут.

Дуже складно проводити ремонт фундаменту під будинком, який побудовані на ґрунтах, схильних до надмірного зпучення. Це пояснюється тим, що є велика ймовірність просідання будинку. Навіть якщо це маленька будівля, ремонт тріснутого фундаменту передбачає використання спеціальних будівельних елементів, які дозволяють зберегти будинок і запобігти подальшому руйнуванню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button