Технології

У США представили безпілотний літак, здатний вивести корисне навантаження в космос (фото+відео)

Компанія з США Aevum представила безпілотну платформу Ravn X, здатну запускати невеликі супутники. Перший політ БПЛА може зробити вже в 2021 році.

Ravn X / ©Aevum

Керівництво США має намір отримати дешевий і «невибагливий» (незалежний від зовнішнього середовища) носій, який би забезпечив безперебійну можливість виведення на орбіту космічних апаратів. Ним може стати представлений зараз Ravn X.

Заснована в 2016 році компанія Aevum розробляла свій продукт в прихованому режимі. Нарешті, 3 грудня вона провела офіційну презентацію.

Презентація Ravn X / © Aevum

Безпілотний літак повинен виступати в якості першого ступеня. Довжина Ravn X становить 24 метри, розмах крила – 18 метрів. Апарат має максимальну злітну масу майже в 25 тонн.

Стартувати він буде, використовуючи злітно-посадкову смугу: після того, як Ravn X виявиться в повітрі, буде проведений запуск одноразової ракети-носія з корисним навантаженням. На низьку опорну орбіту система зможе вивести вантажі масою до 500 кілограмів. Перший політ Ravn X може виконати до кінця наступного року.

© Aevum

Передбачається, що нова система дозволить проводити космічні запуски кожні три години. «Aevum повністю переосмислює доступ до космосу, – говорить Джей Скайлус, засновник і виконавчий директор Aevum. – Керівництво США визначило гостру потребу в надзвичайно швидкому виведенні вантажів на низьку навколоземну орбіту. Ми швидше за всіх ».

«Завдяки нашим автономним технологіям Aevum скоротить час підготовки до запуску з декількох років до місяців, а коли зажадають наші клієнти – хвилин», – додали в Aevum.

Ravn X / © Aevum

Компанія активно співпрацює з американським Міноборони. Передбачається, що першою місією в рамках цієї співпраці стане ASLON-45 для Космічних сил США. Вартість угоди – п’ять мільйонів доларів. За словами Скайлуса, мета місії – показати, що Aevum може вивести корисне навантаження на орбіту за 24 години або раніше.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button