Здоров'я

Пускати “сов” за кермо вранці небезпечно, попереджають вчені

Згідно вченим Університету Ґранади, тип людини – “жайворонок” або “сова” – значно впливає на те, як вона почуває себе за кермом вранці.

foto_cikavosti_01.07.2014-03_resized

Відомо: хронотип визначає, коли у людини настає пік активності протягом дня, пише Financial Times. Отже, якщо людина “сова”, то фізіологічні функції у неї будуть перебувати в “сплячці” вранці. Це негативно відіб’ється на водінні, людина буде менш уважною. Одночасно експеримент показав, “жайворонки” краще водили як вранці, так і ввечері.

Читайте також: «Сови» і «жайворонки» розрізняються структурою мозку

У загальній складності в експерименті взяли участь 29 студентів, які були заручниками своїх хронотипів. Запитальники допомогли з’ясувати, з якими проблемами учасники стикалися у зв’язку з циркадними ритмами. Використовувався і симулятор автомобіля. Отже, добровольців змусили “проїхатися” в 8:00 та о 20:00.

Виявилося, хронотип сильно впливав на показники якості водіння. Вчені закликають роботодавців тестувати працівників з метою виявлення хронотипа. Можливо, має сенс змінити графік роботи. Якщо людина не буде уважною на роботі, це може навіть коштувати комусь життя. До речі, протягом дня існує “мертва зона”, актуальна для всіх. Це з 15:00 до 17:00. Всі люди в цей час не відрізняються уважністю. А якщо людина сідає за кермо після 18 годин неспання, ефект буде схожий на наявність алкоголю в крові, нагадують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button