Екологія

Грецький острів перейде на 100% електроенергії з відновлюваних джерел

Невеликий Егейський острів Сіфнос у Греції для досягнення енергетичної автономії поєднає вітроелектростанцію та гідроакумулюючу гідроелектростанцію.

Проєкт реалізує кооператив з енергетики та розвитку Сіфноса, передає world-energy.org.

Гібридне рішення покликане зробити острів з населенням менше ніж 3000 осіб першим на архіпелазі Кіклади, який буде виробляти 100% електроенергії з відновлюваних джерел. Кооператив з енергетики та розвитку Сіфноса подав заявку у регуляційний орган з енергетики (RAE) Греції на гібридну електростанцію і провів дослідження у співпраці з грецьким середземноморським університетом Криту.

Документ показує, що проєкт також повністю покриє потребу в енергії при транспортуванні.

Головну роль гратимуть чотири вітряні турбіни потужністю по 3 МВт кожна, а надлишкову електроенергію планується накопичувати на гідроелектростанції-накопичувачі. Він буде розрахований на максимальну потужність 860 МВт-год або 16 днів середнього споживання на острові Егейського моря. За словами Костаса Соуліса, президента Асоціації, яка також відома як кооператив на острові Сіфнос, система може бути додатково посилена за допомогою сонячної електростанції.

У періоди низького попиту гідроелектростанція буде перекачувати морську воду у верхній резервуар об’ємом понад 1,1 мільйона кубічних метрів, розташований на висоті 332 метри. Ідея полягає в установці чотирьох турбін типу Pelton загальною потужністю 8,74 МВт і дванадцяти відцентрових насосів загальною потужністю 10,28 МВт. Морська вода буде використовуватися для виробництва електроенергії, коли попит на електроенергію перевищує потужність вітропарку, наприклад, при слабкому вітрі.

Пропоноване місце розташування знаходиться на північно-східному узбережжі, у двох з половиною кілометрах від найближчих будинків. Об’єкт в основному не буде видно з населених пунктів або туристичних місць. Це місце знаходиться за межами місцевої зони Natura 2000 і далеко від археологічних розкопок.

Частка очікуваного надлишку від річного вироблення вітроелектростанції оцінюється більш ніж в 40%, а надлишкова енергія може бути використана для опріснення і виробництва зеленого водню для заправки суден, показало дослідження. Автори закликали грецький уряд підтримати проєкт, заявивши, що він може окупитися за вісім років.

Кооператив заявив, що місцеві жителі можуть стати членами з мінімальною часткою у 100 євро на людину, у той час, як жодній фізичній особі не дозволяється володіти більш ніж 20% від загального капіталу.

Греція має намір змінити спосіб життя на ряді невеликих островів за допомогою проєктів у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, цифровізації та впровадження електроенергії в транспорт. Зараз вони в основному залежать від генераторів, що працюють на дизельному паливі, і рахунки за електроенергію на островах субсидуються.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button