Людина

Ризик розвитку інсульту у веганів вище, ніж у м’ясоїдів

Експерти встановили, що у веганів ризик розвитку інсульту майже в три рази вище, ніж у м’ясоїдів. Однак ситуація з інфарктом йде практично з точністю до навпаки.

Британські вчені провели масштабне і довгострокове дослідження, покликане визначити, який раціон харчування найбільш корисний для здоров’я. В експерименті взяли участь 48 тисяч добровольців, серед яких 24500 м’ясоїдів, 16000 веганів і 7500 вегетаріанців, які іноді включали в раціон рибу.

Після закінчення дослідження вчені вивчили медичні карти випробовуваних і оцінили стан їх здоров’я. Результати, які отримали фахівці, показали закономірність, яка була присутня між раціоном харчування певної групи добровольців і ризику виникнення у них певних проблем з серцем. Так, у веганів ризик розвитку інсульту виявився майже в три рази вище, ніж у м’ясоїдів, проте в останніх куди більше шансів стати жертвою інфаркту.

Експерти пояснюють те, що у вегетаріанців і веганів частіше трапляються крововиливи в мозок, недоліком у їх раціоні вітаміну В12. Дефіцит кобаламіну призводить до виникнення анемії, а також негативно позначається на роботі нервової системи. Продукти ж тваринного походження допомагають заповнити кількість необхідної речовини в організмі, тим самим зменшуючи ризик розвитку інсульту.

Саме тому вчені рекомендують збалансоване харчування, в якому буде необхідну кількість їжі як рослинного, так і тваринного походження. Це допоможе підтримувати роботу всіх систем організму на належному рівні і позбавить від проблем з ними в довгостроковій перспективі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть