Людина

Роди на цілий рік змінюють голос жінки

Учені з Великобританії зібрали записи голосів 40 жінок і показали, що після народження дитини голос жінки стає нижче на півтора-два тони.

Роды на целый год меняют голос женщины

Катаржина Пізанськи (Katarzyna Pisanski) з університету Сассекса і її колеги з’ясували, що голос жінки змінюється під час вагітності.

Протягом життя висота голосу змінюється і у жінок, і у чоловіків. У віці 12-14 років у хлопчиків зміцнення голосових зв’язок в процесі статевого дозрівання робить голос помітно нижчим; прийнято говорити, що голос «ламається». У жінок голос стає на три-чотири півтони нижче під час клімаксу, а протягом репродуктивного періоду злегка підвищується в період овуляції. Попередні дослідження навіть показали, що в цей час, коли зачаття найбільш ймовірно, голос жінки подобаються чоловікам більше. Дослідники з університету Сассекса припустили, що гормональні зміни під час вагітності теж змінюють голос — і виявилися праві. З’ясувалося, що голос жінки стає трохи нижчим після перших пологів та залишається низьким протягом першого року життя дитини, а потім повертається до норми.

Про те, що народження дитини впливає на голос, було відомо з розповідей матерів: так, співачка Адель стверджує, що тембр її голосу змінився після пологів у 2012 році, і тільки зараз, через п’ять років, стає таким же, як до вагітності. Скарги на зміну тембру після пологів почали надходити від співачок ще в сімдесяті роки минулого століття, і деякі клініки навіть пропонують таким жінкам специфічну послугу — обстеження голосових зв’язок і оцінку тембру під час і після вагітності.

І тільки в цьому році факт зміни тембру після пологів вперше підтвердили в рамках масштабного наукового дослідження. Попередні роботи на цю тему обмежувалися виміром висоти голосу однієї і тієї ж жінки на різних стадіях вагітності або порівнювали вокальні характеристики різних груп жінок — вагітних і не вагітних; цього було недостатньо для того, щоб виявити невеликі індивідуальні коливання тембру; до того ж вимірювання в попередніх досліджень проводились тільки до пологів.

Для нового дослідження вчені зібрали величезний архів — – шістсот аудіозаписів голосів сорока жінок, 20 з яких народжували хоча б один раз і 20 не народжували жодного разу. Для кожної учасниці дослідження зібрали архів інтерв’ю і записів співу, даних протягом п’яти років, під час і протягом п’яти років після вагітності. Потім зібрану базу даних проаналізували за допомогою програми для аналізу аудіозаписів Praat.

Вчені виявили, що відразу після пологів середній та найнижчий тон стає нижче в середньому на 14 герц (1,3 півтони); крім того, найвища нота, яку може взяти жінка, стає нижче на 44 Гц (2,2 півтони); ці зміни зберігаються протягом приблизно 12 місяців, після чого голос повертається до показників до вагітності. У контрольній групі, що складалася з жінок, які ніколи не мали дітей, таких коливань не виявилося.

Вчені не знають, який механізм пониження голосу після вагітності, проте припускають, що це явище пояснюється зміною концентрації в крові гормонів тестостерону, естрогену і прогестерону; цими ж флуктуаціями пояснюється зміна голосу протягом менструального циклу. Можливо також, що зміни в роботі відділів мозку, що відповідають за моторні та сенсорні функції, опосередковано впливають на рухи гортані — і, відповідно, на голос.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button