Наука

Розкрито секрет будівництва величезних будівель в Стародавньому світі

Археолог Алессандро П’єраттіні з Університету Нотр-Дам провів власне дослідження, в ході якого з’ясував, як древні будівельники піднімали і переміщали масивні кам’яні блоки.

Виявилося, що теорія, яку багато років дотримувалися вчені, може бути не вірна. Археолог ретельно проаналізував великі кам’яні блоки і ще раз дослідив в них поглиблення і прорізи.

“Наукова спільнота дотримується версії, що масивні блоки ставили на похилі площини з колод і землі, які по завершенні будівництва розбирали, як це робили ще будівельники в Стародавньому Єгипті, – розповів Алессандро П’єраттіні.

У новій статті археолог описує іншу технологію підйому, яка могла використовуватися ще з середини VII століття до нашої ери. На думку П’єраттіні, в ці поглиблення вставлялися троси і важелі для підняття блоків.

Так плити накладалися одна на одну, після чого будівельники просто витягували мотузки.

Раскрыт секрет строительства огромных зданий в Древнем мире

Вчений провів експеримент, який показав, що таким чином можна підняти вантажі вагою до 400 кілограмів. Швидше за все, технологію винайшли в Коринті, і вона могла використовуватися не тільки для зведення храмів і житлових приміщень, але і для будівництва кораблів.

Під час реконструкції вчений довів, що таким способом можна піднімати важкі плити, а також краще стикувати блоки між собою.

Раскрыт секрет строительства огромных зданий в Древнем мире
Прорізи в блоках

“Для таких важких блоків і при потужному терті між ними рівне укладання було проблемою, тому стародавні майстри виточували отвори для металевих важелів, ” – підсумував учений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button