Здоров'я

Розвинений інтелект і наукова діяльність віднімають роки життя у жінок

Тривалість життя чоловіків і жінок по-різному пов’язана з інтенсивною інтелектуальною працею і високим IQ. Коментує президент Ґеронтологічного товариства РАН, професор Володимир Анісімов:

“У чоловіків високий IQ призводить до довголіття, а для жінок – все навпаки, так як додаткові обов’язки, які вони несуть в сім’ї і в науці, змушують слабку стать постійно жити в умовах стресу. А це один з найважливіших факторів, що перешкоджають довголіттю”.

foto_cikavosti_20.06.2014-09_resized

Особливості вдалося виявити при вивченні зв’язку інтенсивності інтелектуальної діяльності людини і її віку. Також досліджувався зв’язок біологічного віку людини з належністю до різних поколінь. Цікаво, що люди, які народилися в 1922 році, мали біологічний вік, який більше відставав від віку фактичного, ніж у людей, що народилися в 1906 році.

“За рік тривалість життя людей як біологічного виду збільшується на три місяці. Це доводить статистика. На протязі існування Нобелівської премії – більш 100 років – середній вік лауреатів безперервно збільшувався. Середня тривалість життя Нобелівських лауреатів вища, ніж у академіків, у академіків вище, ніж у професорів, і так далі”, – коментує Анісімов.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button