Здоров'я

Як позбутися від прищів?

Прищі є розповсюдженим шкірним захворюванням, з яким стикаються багато людей абсолютно різного віку. Але як правильно лікувати це захворювання, на жаль, знають небагато. Сьогодні ми поговоримо про те, які бувають різновиди прищів і способи їх лікування.

Типи прищів

  • Вугрі: нерівності на шкірі жовтого або чорного кольору.
  • Білі вугри: подібні чорним вугрів, але містять рідину всередині.
  • Папули: маленькі, червоні болючі гулі
  • Пустули: схожі на горбки папул, але наповнені білим гноєм.
  • Вузлики: великі, тверді шишки, які утворюються під шкірою. Вузлики можуть бути відчутними на дотик.
  • Кісти: великі, заповнені гноєм плями, які можуть викликати утворення рубців.

Лікування прищів

Єдиним рішенням для тих, хто має важку стадію захворювання, найчастіше є антибіотики та місцеве лікування. Для людей з легкими прищами часом досить дотримуватися простих порад:

  • Підтримувати чистоту шкіри, обережно промиваючи її два рази в день
  • Уникати дотиків до шкіри
  • Уникайте використання солярію
  • Уникайте видавлювання прищів, оскільки це збільшує ризик інфекції і рубцювання.

Які ліки рекомендуються для лікування прищів?

Ретиноїди

Ретиноїди — це похідні вітаміну А, які запобігають розвитку плям і використовуються для лікування прищів від легкого до помірного ступеня. Є три основних типи ретиноїдів, використовуваних для прищів. Вони працюють, подразнюючи шкіру і збільшуючи оборот клітин шкіри. Нові клітини замінюють клітини в існуючих плямах, а збільшення обороту клітин може перешкоджати розвитку нових плям.

Ретиноїди вважаються дуже ефективним засобом від прищів, 4 з 5 чоловік повідомляють про чисту шкіру після 4 місяців використання. Однак, вони мають ряд побічних ефектів, включаючи сухість шкіри, чутливість до сонця, кровотечі з носа, а більш серйозні побічні ефекти можуть включати занепокоєння або інші проблеми з психічним здоров’ям.

Протимікробні

Протимікробні препарати уповільнюють або повністю зупиняють поширення бактерій і дріжджів. Було виявлено, що різні типи протимікробних препаратів зменшують запальні ураження на 86%. Однак, вважається, що протимікробні препарати слід використовувати в крайніх випадках, щоб уникнути розвитку резистентності бактерій до ліків.

Пероральні антибіотики

Як правило, антибіотики прописуються лікарями на важкій стадії захворювання, коли зрозуміло, що більш легкі ліки не зможуть допомогти вирішити проблему. На жаль, деякі бактерії, зокрема, Propionibacterium acnes, стали стійкими до певних антибіотиків, тому в разі, якщо призначене лікування не допомагає, слід відвідати лікаря повторно і спробувати інший вид антибіотика.

Протизаплідні таблетки

Найчастіше гінекологи прописують протизаплідні таблетки тим жінкам, у яких спостерігаються проблеми зі шкірними висипаннями. Ці засоби можуть використовуватися в поєднанні з антибіотиками та іншими, специфічними для акне ліками. Протизаплідні препарати знижують експресію андрогенів, оскільки андрогени відіграють ключову роль у розвитку вугрів. Дослідження за участю 128 жінок показало зменшення кількості вугрів на 63%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button