Технології

ЗМІ: У таблиці Менделєєва з’явиться новий хімічний елемент «японій»

Днями у засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що найближчим часом в таблиці Менделєєва з’явиться новий хімічний елемент під назвою «японій». Вчені Країни висхідного сонця вже протягом багатьох років боролися з американцями і росіянами за право стати першовідкривачами і, схоже, в найближчі кілька місяців це у них вийде.

Варто відзначити, що вперше синтезувати речовину співробітникам Інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN» вдалося ще восени 2004 року, під час експерименту із зіткнення цинку-30 і вісмуту-83. При цьому повідомляється, що понад півроку тому російські дослідники змогли домогтися схожого результату, однак тоді учасники Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) заявили, що у росіян немає достатньої кількості доказів для закріплення авторства.

Однак тепер представники організації вирішили розглянути команду вчених на чолі з Косуке Моріта в якості першовідкривачів так званого «японія». Остаточне рішення про визнання першості створення даного елемента таблиці Менделєєва буде винесено вже в кінці січня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button