Різне

Найдивніші професії в древні часи

profesii3Терпіти не можете свою роботу? Вважаєте, що вона вас дістала настільки, що на часі стрибати з мосту у воду і плисти куди подалі? Але можемо вас запевнити, що, де б ви не працювали, ви напевно займаєте вельми тепленьке містечко. І коли скоро все в світі пізнається в порівнянні, дозвольте представити цікаву тему: самі дивні професії в древні часи.

Колись у Римській імперії була така посада – «урінатор». До сечі він прямого відношення не мав – це був чоловік, в чиї обов’язки входило порятунок на морському дні пірнальників. В урінаторів були металеві дзвони, під які ті пірнали і опускалися під воду. Урінатор – все одно що сучасний водолаз. Робота важка, небезпечна, але дуже добре оплачувана.

Ще більш гнітюча посада Давньоримській Імперії звучала як «стеркораріус». Вищезгадана особа обходила будинки римлян, не підключених до загальної системи каналізації, і збирала усе… лайно, яке накопичувалося протягом дня. Коли кошики стеркораріуса наповнювалися, він здавав отримане «добро» фермерам за містом.

Ще в Давньому Римі був так званий «похоронний клоун», якого, як можна зрозуміти з назви, запрошували не на свята, а на похорон. Він одягав маску покійного і розважав гостей.

Оскільки саме в Стародавній Греції народилася Олімпіада, в цій країні завжди з великою шаною ставилися до спортивних змагань. Атлети повинні були тренуватися з ранку до вечора, не покладаючи сил. Щоб вони завжди залишалися у формі, до них приставляли спеціальних людей, так званих “Gymnasiarch“. В обов’язки останніх входило повний догляд за спортсменами, прибирання приміщень і виховні заходи по відношенню до надто агресивних або ледачих атлетам.

Колись в Англії та Ірландії по вулицях рано вранці ходили люди, озброєні довгими палицями. Цими палицями вони стукали по вікнах мешканців, щоб ті вчасно прокидалися і встигали на роботу. По-англійськи назву посади звучить як «Knocker-Upper», що можна перекласти як «довгий молоток». «Молоток» повинен був стукати у вікно до тих пір, поки господар житла не прокидався.

Знамениті «хлопчики для биття», вихідці зі славної країни Великобританії. Це нещасні створіння, що живуть при дворі, приятелі дитячих ігор і забав підростаючого принца. Коли принц пустував, пакостив і шкодив, замість нього карали його «хлопчика для биття». Незважаючи на гнітючу перспективу бути побитим, дана посада вважалася престижною, її могли зайняти лише знатні особи. Багато в чому ще й тому, що «хлопчик для биття» ставав принцу товаришем на багато років.

У середньовічній Європі в часи страшних епідемій існувала посада «шукач мертвих». Він повинен був ходити по домівках городян, знаходити чергових жертв чуми і оголошувати карантин. Один час за кожне мертве тіло шукачеві належало чотири пенси, проте коли чума стала викошувати цілі райони, влади від такої щедрої плати відмовилися.

Знову ж в Англії при монарху був приставлений спеціальна людина (зі знаті), яка повинна була підтирати зад королеві після туалету. Генріх VIII брав на цю посаду виключно власних фаворитів. Згодом обов’язки «підтирали» були розширені: він став ще й особистим секретарем короля.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button