Ґаджети

Samsung проти Apple: Інтерфейс і дизайн

У минулому році Samsung і Apple оновили дизайн своїх основних продуктів. Настав час проаналізувати підхід компаній і погляд їх інженерів на безрамковий дизайн.

У цій статті мова піде не зовсім про те, який смартфон красивіше або зручніше. Хоча і не без цього. Поговоримо про те, як по-різному співробітники двох корпорацій розуміють слово «редизайн».

Безрамковість

Головний тренд останніх років – так звані безрамкові дисплеї. Великі екрани в маленьких корпусах з дуже тонкими рамками або зовсім без них. Зараз безрамковий смартфон є у кожної китайської собаки. Особливо після виходу iPhone X. Такі ж є у Apple і Samsung. При цьому підхід двох компаній в цьому плані сильно розрізняється.

Корейці, в першу чергу, вирішили продемонструвати вміння гнути дисплеї і представили світу «нескінченний екран». Ще в Galaxy S6 Edge грані корпусу були зігнуті так, що рамки просто зникли. Виглядало це вражаюче, але користувачі таких смартфонів відразу зіткнулися з низкою проблем.

По-перше, ґаджет постійно реагував на випадкові натискання. По-друге, падіння ребром могло знищити екран пристрою. Красиво, але зовсім непрактично. До того ж, залишилися великі рамки зверху і знизу, які псують загальне враження від використання. А в Galaxy S9 вони і зовсім асиметричні і зведуть з розуму будь-якого перфекціоніста.

Apple зробила інакше. У компанії поставили практичність на чолі і залишили невеликі рамки навколо дисплея. Якраз вони в купі з програмними алгоритмами і рятують ґаджет від випадкових натискань. За що, до речі, багато журналістів і власників смартфона дякували Apple.

Багато лаяли iPhone X за наявність нещасливого чубчика, виступу у верхній частині екрана. Але навіть він йде на користь дизайну. Він створює ефект занурення, роблячи горезвісну безрамковість більш очевидною. Також виступ в екрані зробив пристрій унікальним і створив черговий натовп наслідувачів. Знову вказавши світу, хто веде за собою ринок смартфонів і кому всі наслідують.

Інтерфейс

Apple багато років не міняла зовнішній вигляд iPhone, просто тому що хотіла зробити великий крок вперед. При цьому крок повинен бути логічним, який несе користь. Щоб радикальні зміни несли в собі щось корисне. Малюючи новий iPhone, в корпорації врахували все до дрібниць.

Моноброва не тільки зробила вигляд iPhone X унікальним, але й дозволила прибрати таку частину операційної системи, як статус-бар. Область інтерфейсу, в якій відображається інформація про заряд і поточний час, переїхала з боків від чубчика. Вона більше не забирає місце в додатків і спокійно живе поруч з камерою і системою розпізнавання осіб Face ID.

Більш того, зони праворуч і ліворуч від чубчика залишилися функціональними. Натиснувши в лівий кут, можна повернутися на самий верх сторінки. А жест змахування у правому куті можна викликати Центр управління.

Верхня рамка в Samsung Galaxy S9, як і в будь-якому іншому, просто займає місце і не несе ніякої користі.

Управління

Змінивши дизайн Galaxy S8, Samsung не стала міняти систему управління пристроєм. Грані з боків використовуються для виклику непотрібних додатків Samsung. Тобто несуть якусь функціональність, але не змінюють базові принципи взаємодії зі смартфоном. Здається, нічого страшного. Насправді ж ми маємо безглузді сенсорні кнопки, які «відкусують» частину інтерфейсу з несиметричною звуженою рамкою в нижній частині корпусу. Це і виглядає погано. І дотягнутися до таких кнопок вже складніше.

Apple, змінивши дизайн iPhone, поміняла і управління. У корпорації могли відмовитися від цієї затії і так само, як Samsung впихнути в свій смартфон віртуальну кнопку Додому, наприклад. Але це не підхід Apple. У компанії зрозуміли, що безрамковий дисплей дозволяє повністю змінити систему управління пристроєм і придумали нові жести для взаємодії з ним.

Саме це відрізняє дві компанії. Apple довгий час зволікала, щоб зробити гідний редизайн, отримавши максимум переваг від безрамковості. Не просто зробивши великий екран, а задіявши кожен піксель, розташований на ній, з метою створити щось дійсно нове. Samsung ж просто похвалилися тим, що вміють гнути екрани. А що це дало користувачам неважливо. Адже такого більше ні в кого не було.

І немає ніяких сумнівів в тому, що в наступному році Samsung випустить Galaxy S10 зі знаменитим чубчиком і вмонтує туди розумну камеру з крутим сканером обличчя.

Натхнення: www.macdigger.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть