Здоров'я

Що таке психосоматика?

foto_cikavosti_08.092014-02_resized“Психосоматика — ти знаєш, що означає це слово?” — запитав у дружини. Вона подозріло глянула — і одразу про всяк випадок пішла в атаку: “психо і соми — це психи на рибалці!”. Атака вдалася, і я приречено відмахнувся рукою. І почав читати сайт про психосоматику захворювань vmestovalidola.com спочатку просто так, але потім — вже з цікавістю…

Отже, слово “психосоматика” походить від древньогрецьких “психі” і “сомо”. Перше — це “душа”, друге — “тіло”. І позначає це слово розділ медицини і психології, який вивчає вплив психологічних факторів на виникнення та розвиток захворювань органів всього тіла. Тобто, якщо ви чули вираз “всі хвороби від нервів” — то це майже воно і є. Жарт! Але — жарти в сторону! Далі про серйозне.

Вперше термін “психосоматика” було введено в медичну термінологію німецьким лікарем і богословом Хайнротом ще у 1818 році. Він в своєму трактаті написав так: “причини безсоння, як правило — психологічні та соматичні”. Тобто, безсоння виникає з психологічних причин та викликаного ними захворювання. Логічно, чи не так?

Пізніше його погляди були взяті до уваги, розширені та доповнені багатьма вченими. Очевидно, тому, що вони почали знаходити у своїй практиці підтвердження того, про що здогадався Хайнрот:

Зараз сучасна медицина все більше і більше звертає увагу не тільки на вплив психологічних факторів на розвиток захворювання, але й на медичний психологічний вплив — лікування таких тілесних захворювань. Тобто, психосоматика — це інструмент впливу практично на будь-яку хворобу шляхом боротьби і позбавлення від внутрішніх переживань і страхів.

Наприклад, розглянемо таке захворювання, як ангіна. Причини ангіни — в чому вони? Забруднене середовище? Переохолодження? Промокли ноги чи випив холодної води? Віруси? Але ж ми пили холодну воду і раніше, і мерзли — і ангіна траплялась далеко не завжди!

Тим не менше, існують фізіологічні причини ангіни. Серед них

-холодна вогка погода, яка дійсно є досить сприятливою для бактерій;

-епідемія ОРЗ, зокрема грипу — кількість ангін збільшується також;

-холодне пиття чи морозиво, які дійсно можуть бути поштовхом до ангіни;

-слабкий імунітет — відомо, що якщо його немає (при СНІДі) — болячки чіпляються всі і одразу.

Всі ці факти дійсно поряд з ангіною. Але всі їх можна назвати скоріше не причиною, а наслідком!

Більш глибокі причини, що послаблюють імунітет та призводять до розвитку ангін та інших захворювань — це психологічні причини. Фахівці з психосоматики (вони ж — психотерапевти) називають кілька таких факторів, що засіли в свідомості і блокують здоров”я — зокрема, це

-утримання від різких справедливих слів людям, що несправедливі до вас. Ці слова нібито “застряють в горлі”, виникає спазм місцевих судин та погіршення місцевого імунітету. Звідси — ангіна.

Ще одна психологічна причина — відчуття, що ви не можете виразити себе, зробити все, на що здатні. Звідси наслідок — часті ангіни.

Отже, висновок: часті ангіни? До психотерапевта!

Кнопка «Наверх»
Закрыть