Земля

Серпень 2016 став найспекотнішим за останні 135 років

Минулий серпень став найгарячішим останнім літнім місяцем за всю історію кліматичних спостережень, середні температури під час якого перевищували норму на 0,98 градусів Цельсія, повідомляє Центр космічних польотів НАСА імені Годдарда.

aaf262faa6219490b9c1195b28eee368
“Не варто піднімати паніку – місячні температурні рекорди зазвичай відрізняються на кілька сотих часток градуса і вони легко змінюються. Ми підкреслюємо, що потрібно дивитися на довготривалі тенденції для розуміння того, що відбувається з планетою”, — заявив Ґевін Шмідт (Gavin Schmidt), керівник Інституту космічних досліджень НАСА.


Карта температурних аномалій у серпні

Однією з головних причин поточних кліматичних аномалій і надвисоких температур в цьому році, крім несподівано сильного феномена Ель-Ніньо, як зазначає Шмідт, є, по всій видимості, людина – в кінці травня частка СО2 в атмосфері остаточно переступила через психологічну позначку в 400 частин на мільйон.

Результатом цього росту, який триває вже кілька десятиліть, стало чергове побиття рекорду минулого року – в цьому році температури серпня на 0,98 градуси Цельсія вищі, ніж в середньому за всю історію спостережень, і на 0,2 градуса вище, ніж у 2015 році. Температура поверхні землі і води в океані продовжує залишатися приблизно на градус вище норми, як і в минулі місяці року.

Як відзначають вчені, клімат Землі ставить температурні рекорди вже 11 місяць за даними НАСА і 15 місяців за даними Адміністрації океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), і цей тренд, по всій видимості, продовжиться в осінні і зимові місяці.

Серпень цього року став дуже незвичайним з тієї точки зору, що середні температури поверхні води і суші під час серпня, вперше за дуже довгий час, були рівні або навіть перевищували средньолипневі значення. За поточними оцінками Шмідта, 2016 рік, завдяки цьому рекорду і минулим “досягненням”, з 99% ймовірністю стане найтеплішим роком за всю історію кліматичних спостережень з кінця 19 століття.

Ці рекордні температури серпня найбільше відчули жителі європейської частини Росії, Уралу, Казахстану і деякі куточки Східної Європи, де температури повітря і ґрунту перевищували норму на 4-6 градусів Цельсія. Настільки ж аномально тепла погода встановилася в серпні на всій площі Антарктики, де середні температури поверхні теж були вище типових на 2-6 градусів.

В принципі, можна говорити про те, що аномальна спека охопила всі регіони і континенти Землі, крім частини Східного Сибіру, Мексики і півдня США, а також південної частини Атлантики і Тихого океану. Зміна в характері роботи Ель-Ніньо, які зараз фіксують вчені, може “охолодити” це зростання, однак вони вважають, що тренд на аномально високі температури продовжиться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button