Земля

Вчені з’ясували, чому люди почали вірити в диявола

Сучасна наука готова дати відповідь на практично будь-яке питання. Так, в кінці жовтня міжнародна група вчених взялася за нечисте і демонічне, що тільки є на Землі, — диявола, щоб пояснити, звідки у людей з’явилася віра у володаря пекла.

Згідно з опублікованими в Science Alert висновками дослідників, присутність в головах людей віри у верховного демона зла, так і в цілому всього нечистого, прямо залежить від поширення інфекційних захворювань в регіоні, де вони живуть.

“Чим більш поширене захворювання, тим більша ймовірність, що в цій частині світу існує віра в чаклунство, пристріт або самого диявола,” — йдеться в матеріалі.

Вчені з’ясували, що з давніх часів спалахи епідемій люди пояснювали саме нечистою силою. З-за цього міцніла ідея морального віталізму — переконаності, що здоров’я людини залежить від сил добра і зла. Примітно, що досить абсурдна віра приносила деякі плоди в боротьбі з поширенням інфекцій.

“Вірячи в темні сили, які завдають шкоди тілу, люди з більшою ймовірністю уникали контакту зі смертельними патогенними мікроорганізмами, тобто моральний віталізм був не просто примітивним забобоном, а функціональною поведінкою,” — наголошується в статті.

В кінці вчені відзначають, що, подібно вірі в диявола, народні забобони в минулому виступали в ролі захисних механізмів від впливу патогенів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button