Здоров'я

Ще одна причина випити філіжанку кави

Кава – один з найпоширеніших напоїв у світі. Особливо її люблять офісні працівники, завдяки своїм «бадьорливим» властивостям. Однак часто кавомани навіть не замислювалися, що їх улюблений напій несе в собі крім підвищення концентрації та поліпшення уваги ряд інших корисних і позитивних властивостей. Тут ми розглянемо, які ж саме властивості перетворюють каву в «ліки».

У 2018 році американські вчені з’ясували, що регулярне вживання кави сприяє зниженню активності палички розацеа, або ж рожевих вугрів. В експерименті брало участь більше 82000 учасників. У ході дослідження було доведено, що люди, які випивали 4 чашки кави в день, виявлялися в групі низького ризику захворювання на розацеа, на відміну від тих, хто не пив каву зовсім. Експеримент почався ще в 1989 році. Протягом 29 років люди пили по черзі каву (з/без кофеїном), чай, соду і гарячий шоколад. В результаті було виявлено, що тільки кава (з кофеїном) знижувала ризик захворювання рожевими вуграми. Інші напої, з меншою кількістю кофеїну або ж без будь-якої його кількості, ніяк не впливали на профілактику і гальмування поширення і розвитку вугрів.

Але ще до публікації цих результатів було відомо, що кава може допомагати боротися з проблемною шкірою. Напій сприяє зміцненню імунітету, підвищеної опірності організму до різних негативних факторів, а також перешкоджає запальним процесам. Завдяки цим властивостям, кава може тонізувати шкіру. Однак слід пам’ятати, що сприятливу властивість має тільки справжня кава – улюблений розчинний напій, не тільки практично не має крупиць кавових зерен, але і через велику кількість цукру шкідливий не тільки для шкіри, але і для багатьох систем в організмі. При цьому слід пам’ятати, що кава буде позитивно впливати на шкіру тільки при помірному вживанні: близько однієї чашки на день. Якщо вживати більше, то кофеїн навпаки буде провокувати виникнення фурункулів, а також змінювати колір обличчя.

Що цікаво і парадоксально, але велика кількість випитих чашок в день, завдаючи шкоду однієї із систем організму, покращує стан іншої – кава може сприяти зниженню ризику захворюванням сечокам’яної хвороби. Оскільки цей напій має сильну сечогінну дію, то у любителів кави ризик захворювання знижується на 25%. Але це при тому випадку, якщо людина випиває за 4 або більше чашок в день.

Кава також відома завдяки своєму впливу на нервову систему. Кава може покращувати увагу, концентрацію, продуктивність праці, пам’ять і настрій. Було доведено, що при щоденному вживанні напою ризик розвитку депресії знижувався на 15%. Крім цього кава може активізувати гранулоцитарний колонієстимулюючий фактор, який бореться з аутоімунними захворюваннями, а також який побічно пов’язаний зі станом пам’яті – постійно п’єш каву, знижується ризик виникнення хвороби Альцгеймера, а значить, у старості не буде проблем з пам’яттю.

Напій також позитивно впливає на метаболізм в організмі. Тому кава буде хорошою для тих, хто сидить на дієті.

І, найцікавіше, було доведено, що кава може знизити ризик захворювання на рак. Так китайські вчені довели, що дві чашки кава в день знижують ризик виникнення раку простати на 2,5 %. Але при цьому слід пам’ятати, що кофеїн є однією з речовин, яка підвищує радіочутливість, тому зв’язок кави з онкологією ще не можна назвати до кінця вивченим. Що не скасовує його інші доведені корисні властивості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button