Людина

Щастя продовжує життя

Люди, які вважають себе щасливими і задоволеними життям, як правило, мають більше шансів на збереження свого здоров’я і тривале життя. Це якщо порівнювати їх з людьми, які вважають себе нещасними зі схожим соціальним та економічним становищем.

Щастя продовжує життя

Ендрю Степто, університетський коледж Лондона, і його колеги зробили такий висновок, вивчаючи результати опитування, що проводилося серед трьох тисяч літніх британців. Експерти розділили пенсіонерів на три вікові категорії – від 60 до 69 років, від 70 до 79 років і 80 років і старше, потім порівняли результати даного анкетування, яке проводилося протягом восьми років.

У таких опитуваннях психологи оцінювали «рівень» щастя пенсіонерів, використовуючи 12-бальну шкалу з 19 різними “критеріями задоволеності” життям.

Коли автори публікації порівняли результати анкетування з тим, як змінювався стан здоров’я у учасників, вони виявили досить цікаву річ. Літня людина, незалежно від ступеня її статку, значно рідше страждає від різних проблем з погіршенням самопочуттям і постарінням в тих випадках, коли її «індекс щастя» був дуже високим.

Це трапляється не тому, що щаслива людина має міцне здоров’я, молодша, багатша або веде менш шкідливий спосіб життя. У минулій роботі припускалося, що щасливі люди у віці мають істотно більше шансів прожити додатково ще 8 років. Дана робота свідчить, що щось схоже відбувається і з їх фізичним станом, резюмував Степто.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button