Людина

Іграшки-роботи Google

Зовсім скоро в наших будинках з’являться роботизовані плюшеві ведмеді і зайці. Розробляє їх Google, яка хоче популяризувати ідею “розумного” будинку, адаптувавши її для найперспективніших клієнтів – дітей.

1781bbd638b4bf64c96d8af7a8880327

Незвичайний патент

Коли мова заходить про реєстрацію патентів, звичайна людина уявляє собі приблизно таку процедуру: довгий і нудний список технічних характеристик і стопка креслень лягають на стіл всесильного бюрократа і скріплюються печаткою. Стіл обов’язково повинен бути дубовим, а бюрократ – безпристрасним і з благородною сивиною у волоссі …

[ads2] А тепер уявіть, як в цей антураж вписується нова технологія Google: інтернет-гігант відправив у патентне бюро детальний опис плюшевих іграшок з десятками сенсорів і елементами штучного інтелекту. Щоб добити нещасного чиновника, який, здається, від подиву посивів ще сильніше, компанія запропонувала йому ознайомитися з ілюстраціями.

На малюнку зображені плюшеві заєць і ведмідь, а підписи пояснюють, куди і що їм вбудували. В очах – камери, у вухах – мікрофони, в роті – динаміки. В Google пояснюють: “Іграшка зможе подивитися користувачеві прямо в очі”.

Параноя

Як вам ідея? Для дорослої людини, якій і так здається, що за нею постійно стежать, і в якої поступово розвивається параноя на тлі шпигунських скандалів, це ще один дратівливий чинник. Важко уявити, в який момент і на що саме подивиться ваш плюшевий ведмідь, як це прокоментує і хто потім про це дізнається. Навіть сучасна молодь з побоюванням ставиться до подібних технологій, і модні девайси, схлжі на Kinect з постійно працюючою камерою, приймає в багнети.

Ок, Google …

Ок, Google, в чому ж сенс? У компанії роботизовані іграшки називають одним з додатків “розумного” будинку. І продавати їх збираються тим, у кого найменше табу і забобонів – дітям. Нове покоління ще не знає, чому якісь речі краще зберігати в таємниці. Але ще важливіше те, що народжена в наші дні дитина вже не боїться роботизованих систем.

Ви коли-небудь дивилися відео про створюваних в Японії людиноподібних роботів, які навчилися зображати емоції? Якщо дивилися, то, швидше за все, відчували дискомфорт (або первісний страх?). Ефект називається “Зловісна долина”: ми боїмося того, що схожа на людину, але поводиться трохи інакше, а окремі деталі видають штучне походження істоти. На Заході Uncanny valley – одна з найбільш обговорюваних тем в кібернетиці і в індустрії відеоігор. Нехай дорослі і звикли з роками до своїх ґаджетів і віджетів, для них картина світу склалася багато років тому, і нововведення в галузі штучного інтелекту, як кажуть, рвуть шаблон.

b4f7c0062bebee6da617d3d95f88cf4a

Ви купите це

Дитина звикне до поведінки іграшок Google, так само як звикає до собаки або кота. Для нього дзижчання електромоторів, монотонна синтезована мова і порожні мертві очі ведмедя-робота стануть одним з найтепліших спогадів, а може бути, замінять запрацьованих батьків або занадто жорстоких і дурних однолітків.

Читайте також: 

Що стосується батьків, то вони з часом оцінять переваги “розумних” іграшок. Продовжуючи хід думок інженерів Google, можна уявити, що камери в очах роботизованих ведмедиків і зайчиків дозволять наглядати за дитиною, коли нікого немає вдома. А може бути, і за вірною дружиною / чоловіком, братом / сестрою? Адже ми боїмося шпигунів, але обожнюємо шпигувати самі …

Слабке місце

У будь-якій технології є слабке місце. “Розумні” іграшки позбавлені одного з найважливіших якостей своїх традиційних побратимів: вони крихкі. Плюшевий ведмедик, подарований моїй бабусі 60 років тому, дожив до наших днів. Його обіймали, кидали, на нього випадково наступали, його навіть прали … У Google два варіанти: або її іграшки будуть непомірно дорогими практично для будь-якої сім’ї, або недовговічними. Коли майбутнє нарешті настане, важливо буде на нього не наступити.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button