Людина

Смайли змінюють людський мозок

Смайли змінюють людський мозокСмайли, що зображують усміхнене або сумуюче обличчя, впливають на людський мозок, такі висновки зробили австралійські вчені в результаті дослідження. Вони кажуть, що використання смайликів активує частини мозку, які, як правило, працюють в ті моменти, коли людина дивиться на справжні обличчя. Вчені вважають, що пояснити причину популярності смайликів може те, що людський мозок обробляє їх, як справжнє обличчя. “Смайлики є новою формою мови, яку створила людина, – сказав доктор Оуен Черчесов зі школи психології в Університеті Фліндерс (Flinders University). – І для декодування нової мовної форми у нас в мозку сформувався новий шаблон мозкової активності”.

Дослідники говорять, що люди приділяють більше уваги обличчю, ніж більшості інших об’єктів, які потрапляють у поле їхнього зору, коли вони намагаються зрозуміти емоції співрозмовника. Команда дослідників вирішила перевірити, чи буде це твердження вірне у випадку зі смайликами, пише у свіжому номері британський таблоїд Mail Online. Для цього 20 учасникам були показані смайлики (створені з використанням двокрапки, дефіса та дужки) і безглузді рядки символів. Учені використовували електрофізіологію, щоб визначити характер електричної активності в головному мозку, коли учасники розглядали різні зображення. У підсумку вони виявили, що люди реагують на смайлики точно так само, як і на справжні обличчя. Дослідники визнають, що були приголомшені результатами.

” У людини немає нейронної реакції на смайлики, з якою б вона народжувалася. До 1982 року не було ніяких причин, щоб поєднання символів ” :-) ” активувало області кори головного мозку, що відповідають за розпізнавання обличчя, але тепер це відбувається, тому що ми дізналися, що це являє собою обличчя”, – сказав Черчесов. Учений також додав, що ця штучно – створена нейронна реакція є вельми цікавим предметом для вивчення.

Відзначимо, що вперше смайлики з’явилися в 1862 -му році в стенограмі промови президента Авраама Лінкольна. У стенограмі були відображені реакції аудиторії до забавної вступної частини промови Лінкольна, наприклад, оплески і сміх. Автором перших сучасних смайликів є Скотт Е. Фалман, який запропонував використовувати ” :-) ” і ” :-( ” для того, щоб відрізняти серйозні повідомлення від жартів. При цьому, усміхнена жовта пика була винайдена ще раніше – в 1963 -му році американським художником Харві Боллом. Він розробив її на замовлення страхової фірми, керівники якої вирішили нагадати службовцям, що треба посміхатися клієнтам. Витративши на її створення 10 хвилин, художник заробив 45 доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button