Здоров'я

Шлюб може запобігти смерті від захворювання серця

Шлюб може запобігти смерті від хвороби серця, повідомляють учені з Університету Астон у Бірмінгемі. Згідно з отриманими даними, люди, які перебувають у шлюбі, на 14% частіше виживають при серцевому нападі, ніж самотні. Ймовірно, це пов’язано з тим, що подружжя стимулюють один одного дотримуватися здорового способу життя, вважають фахівці. Так, люди можуть нагадувати своєму партнеру вчасно приймати ліки, а також завдяки турботі і підтримці допомагають впоратися з хворобою. «Таким чином, наявність коханної людини може надати емоційну і фізичну підтримку на декількох рівнях», – говорить доктор Пол Картер.

В ході випробувань експерти проаналізували пацієнтів, які були госпіталізовані з серцевим нападом в період з 2000 по 2013 роки. Оцінивши сімейний статус учасників, дослідники прийшли до висновку, що шлюб підвищує виживаність при серцевому нападі. Зокрема, заміжні люди мали на 14% більше шансів безпечно пережити серцевий напад, ніж самотні люди. Дані висновки були актуальні навіть для пацієнтів з високим рівнем холестерину – їх шанси пережити серцевий напад склали 16%. При цьому для перебували в шлюбі пацієнтів з діабетом та високим кров’яним тиском перспективи виживання склали 10%.

Експерти також виявили, що у розведених пацієнтів з високим кров’яним тиском або історією серцевого нападу були більш низькі показники виживаності, ніж у пацієнтів, що перебували в шлюбі.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»