Різні цікавинки

Що відбудеться, якщо на планеті не залишиться дерев?

В даний час на планеті росте близько 3 трильйонів дерев, які спільними зусиллями забезпечують нас необхідною кількістю кисню, деревини і навіть їжі.

Разом з тим, вважається, що за час свого існування на планеті люди встигли вирубати більше половини всієї рослинності, що росла на Землі. Якщо уявити, що залишені дерева будуть одноразово зрубані, то людство все ж вимре не відразу, оскільки в даний час в атмосфері планети є невеликий запас кисню.

Для того, щоб людина змогла вижити, їй необхідна концентрація кисню в повітрі, яка приблизно дорівнює 17%. На щастя для нас, вміст кисню в атмосфері Землі в даний момент дорівнює 21%. Іншими словами, перш ніж ми з вами витратимо весь необхідний кисень, повинно пройти близько 200 років.

Незважаючи на запас часу для того, щоб все виправити, відразу ж після зникнення дерев Земля почне знищувати людини. Різко почастішають повені, відбудеться вкрай швидка ерозія ґрунтів, яка призведе до загибелі більшості сільськогосподарських культур. Швидке надходження води в річки призведе до загибелі великої кількості рослин і водних тварин.

Відразу ж після повеней настануть посухи, результатом яких стане дефіцит питної води і різке скорочення флори та фауни планети. Чи можливо вижити без дерев? Можливо. Але не на дуже довгий термін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button