Людина

Вчені детальніше вивчили перфекціонізм

Наявність перфекціоніста у вашій команді на роботі може мати досить позитивний результат, коли справа стосується виконання завдань. Але британські вчені з Університету Кента закликають бути обережними, так як в перфекціонізм є темна сторона.

70ae4bcb09f48fc5f4e34545950e3018

Фахівці виявили, що певний тип перфекціоністів може встановлювати неймовірно високі стандарти для інших, бути самозакоханим, недружнім і жорстоко жартувати на рахунок інших.

Дослідження 229 людей виявило три типи перфекціоністів – «орієнтовані на себе», «соціально орієнтовані» і «дистанційованні». Перфекціоністи, орієнтовані на себе, піклуються про соціальні норми, воліють гумор, який покращує відносини, і уникають агресивних жартів. Навіть якщо вони зосереджені на собі, вони проявляють інтерес до інших. Соціально-орієнтовані перфекціоністи, з іншого боку, схильні до самознищуючих жартів, мають низьку самооцінку, низьку самоповагу і часто відчувають себе неповноцінними. Вони не реагують на позитивний зворотний зв’язок.

Читайте також: 

Обидва типи перфекціоністів є дуже критичними по відношенню до себе, а не до інших. Тим не менш, дистанційованні перфекціоністи мають досить агресивне почуття гумору, яке використовується, щоб принизити інших. Також вони відчувають почуття переваги над іншими і заледве вписуються у суспільство, що робить їх вельми недружніми.

Попереднє дослідження вчених з Університету Монреаля також показало, що люди, які мають однакові звички поведінки, такі як звичка гризти нігті, з більшою ймовірністю будуть перфекціоністами.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть