Екологія

Чисту воду можна отримати з … гною

Коров’ячий гній не раз ставав матеріалом для отримання електроенергії або якого-небудь продукту. Тепер вчені отримали найчистішу воду, причому при технології виробництва виходять поживні речовини, які можна використовувати як добрива.

136-630x472

Проблема утилізації гною назріла давно. Зі статистикою, в день від одної домашньої тварини залишається від 22 до 45 кілограмів. Крім великої кількості аміаку і вуглекислого газу, гній містить патогенні мікроорганізми, які забруднюють навколишнє середовище. При всьому при цьому, гній на 90% складається з води.

Читайте також: Біопаливо з кінського гною

Нова система, яка перебувала в розробці близько 10 років, називається McLanahan Nutrient Separation System (Система нутріентного поділу McLanahan), здатна виробляти 50 галонів чистої води з 100 галонів гною. Ця вода може бути згодом використана в якості пиття для худоби або для поливу рослин. Живильні речовини, що витягають з гною в системі, використовуються для виробництва добрив. В іншому випадку вони могли б просто забруднювати ґрунт, воду і приводити до погіршення якості повітря.

Розробники відзначають, що нова технологія може стати важливим доповненням до сільськогосподарської діяльності. Особливо це стосується посушливих районів.

[youtube]jTvgzjfz454[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button