Інтернет

Швидкість бездротових мереж виросте на 1000%

wi-fiКоманда дослідників з MIT, Caltech, Harvard і деяких європейських університетів, розробила спосіб збільшити продуктивність бездротових мереж в 10 разів, не витрачаючи кошти на кількість вузлів бездротового доступу або збільшення спектру сигналу. Це дослідження матиме неабиякий вплив на продуктивність LTE і WiFi мереж.

По суті, інновація, що отримала назву закодований TCP, полягає в тому, щоб повністю виключити затримки часу, які викликані втратою пакетів даних. У провідних мережах, втрата пакетів трапляється дуже рідко, але у випадку з бездротовими мережами, втрата пакетів виходить на перше місце серед факторів, що зменшують пропускну здатність. За інформацією Technology Review, втрати пакетів в мережах WiFi в середньому становлять 2% від усіх переданих даних, а наприклад на швидкісному поїзді, частка втрат може досягати 5%.

Навіть одиничний пропущений пакет даних, викликає значну затримку, оскільки потрібен час на те, щоб приймач повідомив відправнику про втрату пакета, після чого втрачений пакет відсилається заново.

Дослідники створили закодований TCP з тією метою, щоб втрата пакетів не збільшувала час затримки і не було потреби заново відсилати їх. Закодований TCP збирає пакети в блоки і трансформує їх в алгебраїчні рівняння, що описують ці пакети. Якщо частина даних загублена, то приймач може вирішити рівняння і вивести з нього загублені дані. Процес розв’язання рівнянь є “простим і лінійним”, не вимагаючи складних обчислень від роутера, смартфона або ноутбука.

В ході випробувань, закодований TCP дозволив значно прискорити передачу даних. Дослідники з MIT виявили, що WiFi на території кампусу (2% втрат) прискорився з 1Mbps до 16Mbps. На швидкісному поїзді (5% втрат), швидкість інтернету збільшилася з 0,5 Mbps до 13,5 Mbps.

Швидкість бездротових мереж виросте на 1000%

Графік, що ілюструє ефект втрати пакетів на загальну пропускну здатність мережевого каналу.

Для дослідників таке приголомшливе прискорення не стало сюрпризом. Протокол TCP розроблявся для дротових мереж, де частка втрати  пакетів мала. Бездротові мережі потребують впровадження так званої Прямої корекції помилок, чим і є закодований TCP.

Звичайно, прискорення з’єднання можна очікувати тільки за умови наявності втрати пакетів. В інших випадках, закодований TCP не зможе збільшити швидкість. Тому дана інновація призначена саме для бездротових і стільникових мереж, де додавання базових станцій є дуже дорогим рішенням проблеми втрати пакетів, і закодований TCP доведеться вельми до речі.

Якщо ж вам потрібні гідробокси по гуртовій ціні рекомендуємо вам звертатися в інернет магазин “СантехБуд” – світ сантехніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button