Земля

Синдемія — нова глобальна загроза для людства

Ожиріння, голод, зміни клімату — все це частини глобального пазла, який називають синдемією.

Учені з Америки та Нової Зеландії говорять про те, що всі проблеми людства об’єдналися в одну комплексну загрозу. Її назвали синдемією, і складається вона з декількох пандемій: проблем, які прийняли масовий характер.

Проблеми в охороні здоров’я, прагнення корпорацій до наживи, інформаційні війни — ось три компоненти, які створюють синдемію.

1. Інформаційна війна є свого роду «цементом синдемії». Незважаючи на необмежену кількість джерел інформації, у пересічної людини немає часу і можливостей аналізувати все, що вона чує і читає. А наростальні можливості штучного інтелекту дозволяють створювати так звані «дипфейки» — фальшиві новини, які неймовірно складно відрізнити від реальних. Парадокс — зростаюча прозорість сучасного світу ніяк не впливає на можливості маніпулювання людською свідомістю.

2. Головний гріх сучасної медицини, на думку вчених — в тому, що вона спрямована не на лікування хвороб, а на підтримання стабільного стану хворого. Така політика вигідна для клінік, які орієнтовані на те, щоб заробити: людина з пацієнта перетворюється у клієнта. За відсутності реальних реформ в цій сфері людство потопає в хронічних хворобах.

Також дослідники вважають, що зростання населення Землі призведе до збільшення потреби в їжі, що призводити до руйнівних наслідків для флори і фауни сільськогосподарських регіонів. Передові технології сільського господарства могли би врятувати ситуацію, але великі корпорації активно чинять опір всім нововведенням, які загрожують обмежити їх прибуток.

3. Система, орієнтована на економічне зростання, заохочує споживання. У сфері харчування така нездорова політика призвела до справжньої епідемії ожиріння. Зараз ожиріння різного ступеня тяжкості зафіксовано більш ніж у 2 мільярдів чоловік. Ця напасть призводить і до епідемій супутніх хвороб — наприклад, діабету і серцево-судинних захворювань.

Рішенням проблеми може бути новий глобальний договір, який би обмежував вплив корпорацій на політику держав і створив фонд для підтримки соціальних інститутів, які борються за екологію, здорове харчування і медицину, орієнтовану на здоров’я, а не прибуток.

Кнопка «Наверх»
Закрыть