Всесвіт

Скільки коштує побудувати місто на Марсі?

Ми вже неодноразово чули новини про те, що на Марсі після його колонізації будуть будувати не просто невеликі поселення, а цілі міста. Звичайно, «прямо зараз» цього робити ніхто не буде, адже необхідно кілька етапів підготовчих робіт. Проте ж приблизна вартість будівництва марсіанських міст вже відома. І нещодавно один з головних ідеологів колонізації червоної планети, Ілон Маск, розповів, скільки ж буде коштувати будівництво міста на Марсі.

Коли побудують місто на Марсі

Бачення генерального директора SpaceX охоплює не тільки відправлення перших людей на Марс в найближче десятиліття, але і використання цієї місії в якості відправної точки для створення поселення. Припускаючи, що все піде за планом, Маск вважає, що самодостатнє повнофункціональне місто може сформуватися вже в 2050 році. Варто відзначити, що раніше пан Маск припустив, що SpaceX може запропонувати квиток на Марс приблизно за суму в 200 000 доларів США. Причому ця цифра взята не зі “стелі”. Це вартість середнього американського будинку і, керуючись такою логікою, можна буде продати свій будинок і переїхати. Тільки не в інший штат, а на іншу планету.

У скільки обійдеться будівництво марсіанського міста

За словами Ілона Маска, це може бути найдорожчий будівельний проєкт в історії людства. І його вартість може досягати до однієї восьмої від обсягу всієї світової економіки. Якщо ви хочете дізнатися точну цифру, то Маск назвав у своєму твіттері і її: від 100 до 10 мільярдів трильйонів доларів США.

Розрахунки базуються на припущенні, що місту потрібно як мінімум мільйон тонн вантажу з Землі, щоб функціонувати перший час. Вартість створення марсіанського міста буде залежати від того, скільки коштує відправити кожну тонну на Марс. Якщо це 100 000 доларів за тонну,- пояснив Ілон Маск, то це встановить ціну в районі 100 мільярдів доларів.

Куди цікавіше виглядає верхня межа озвученої суми. За 10 трильйонів доларів, наприклад, можна викупити майже всі державні і приватні активи Великобританії. На даний момент їх вартість оцінюється в 11,8 трильйона доларів. Або ж за ці гроші ви можете придбати 10 найдорожчих компаній у світі і у вас залишиться в запасі ще приблизно 3,5 трильйона доларів.

Ця сума звучить ще більш неймовірно, якщо взяти до уваги той факт, що вона приблизно в 2 рази перевищує загальну суму всіх, якщо так можна висловитися, «фізичних» грошей в світі на сьогодні. Вражені?

Як Ілон Маск збирається побудувати місто на Марсі

Згідно з планом, озвученим ще в 2017 році, перша партія колоністів складе 100 осіб і вона буде відправлена на двох ракетах в той момент, коли орбіти Землі і Марса будуть максимально наближені один до одного. Цим людям буде доручено створити паливний склад, заправити корабель рідким киснем і метаном, щоб повернутися додому. Протягом наступних 10 «орбітальних синхронізацій», коли Земля і Марс знаходяться ближче всього, можна доставити на червону планету достатньо ресурсів для того, щоб створити місто приблизно до 2050 року. Для цього перший політ потрібно здійснити вже в 2024 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button