Головна / Всесвіт / Скільки коштує побудувати місто на Марсі?

Скільки коштує побудувати місто на Марсі?

Ми вже неодноразово чули новини про те, що на Марсі після його колонізації будуть будувати не просто невеликі поселення, а цілі міста. Звичайно, «прямо зараз» цього робити ніхто не буде, адже необхідно кілька етапів підготовчих робіт. Проте ж приблизна вартість будівництва марсіанських міст вже відома. І нещодавно один з головних ідеологів колонізації червоної планети, Ілон Маск, розповів, скільки ж буде коштувати будівництво міста на Марсі.

Коли побудують місто на Марсі

Бачення генерального директора SpaceX охоплює не тільки відправлення перших людей на Марс в найближче десятиліття, але і використання цієї місії в якості відправної точки для створення поселення. Припускаючи, що все піде за планом, Маск вважає, що самодостатнє повнофункціональне місто може сформуватися вже в 2050 році. Варто відзначити, що раніше пан Маск припустив, що SpaceX може запропонувати квиток на Марс приблизно за суму в 200 000 доларів США. Причому ця цифра взята не зі «стелі». Це вартість середнього американського будинку і, керуючись такою логікою, можна буде продати свій будинок і переїхати. Тільки не в інший штат, а на іншу планету.

У скільки обійдеться будівництво марсіанського міста

За словами Ілона Маска, це може бути найдорожчий будівельний проєкт в історії людства. І його вартість може досягати до однієї восьмої від обсягу всієї світової економіки. Якщо ви хочете дізнатися точну цифру, то Маск назвав у своєму твіттері і її: від 100 до 10 мільярдів трильйонів доларів США.

Розрахунки базуються на припущенні, що місту потрібно як мінімум мільйон тонн вантажу з Землі, щоб функціонувати перший час. Вартість створення марсіанського міста буде залежати від того, скільки коштує відправити кожну тонну на Марс. Якщо це 100 000 доларів за тонну,- пояснив Ілон Маск, то це встановить ціну в районі 100 мільярдів доларів.

Куди цікавіше виглядає верхня межа озвученої суми. За 10 трильйонів доларів, наприклад, можна викупити майже всі державні і приватні активи Великобританії. На даний момент їх вартість оцінюється в 11,8 трильйона доларів. Або ж за ці гроші ви можете придбати 10 найдорожчих компаній у світі і у вас залишиться в запасі ще приблизно 3,5 трильйона доларів.

Ця сума звучить ще більш неймовірно, якщо взяти до уваги той факт, що вона приблизно в 2 рази перевищує загальну суму всіх, якщо так можна висловитися, «фізичних» грошей в світі на сьогодні. Вражені?

Як Ілон Маск збирається побудувати місто на Марсі

Згідно з планом, озвученим ще в 2017 році, перша партія колоністів складе 100 осіб і вона буде відправлена на двох ракетах в той момент, коли орбіти Землі і Марса будуть максимально наближені один до одного. Цим людям буде доручено створити паливний склад, заправити корабель рідким киснем і метаном, щоб повернутися додому. Протягом наступних 10 «орбітальних синхронізацій», коли Земля і Марс знаходяться ближче всього, можна доставити на червону планету достатньо ресурсів для того, щоб створити місто приблизно до 2050 року. Для цього перший політ потрібно здійснити вже в 2024 році.