Технології

Skype захопив 28 % ринку міжнародних дзвінків

Дослідницька компанія TeleGeography спеціалізується на ринку телекомунікацій. 15 січня вона опублікувала підсумковий звіт за результатами 2013 року, присвячений найпопулярнішому додатку для VoIP- телефонії – програмі Skype.

TeleGeography зазначає, що трафік Skype продовжує зростати приголомшуючими темпами. В одному тільки 2013 року він виріс на 36 % до 214 млрд хвилин.

skype_video_chat_resized

Водночас міжнародний трафік з мобільних і стаціонарних телефонів теж збільшився. Правда, тут зростання не таке значне: лише на 7 % до 547 млрд хвилин. Це значно менше, ніж середні 13 %, які демонструвала телекомунікаційна індустрія в останні 20 років.

Очевидно, що безкоштовний VoIP -таки негативно впливає на доходи операторів зв’язку. Саме Skype в останні два роки вносить головний внесок у зростання міжнародного трафіку, а зовсім не традиційні оператори зв’язку. І якщо у вас він ще не встановлений, завантажити можете здесь . Так, в 2013 році Skype виріс на 54 млрд хвилин, а всі оператори, разом узяті, додали лише 35 млрд.

skype_resized

Щорічний приріст міжнародного трафіку для стаціонарних / мобільних телефонів (червоним) і Skype (жовтим), млрд хвилин

В результаті, через десять років після своєї появи Skype забезпечує 28 % міжнародних дзвінків в світі і продовжує нарощувати свою частку. Правда, останнім часом йому доводиться випробовувати конкуренцію з боку альтернативних додатків. Програми WhatsApp, Facebook Messenger, Viber, Line, Tango, Google Hangouts и Samsung ChatOn встановлені на більш ніж 100 млн пристроїв тільки з каталогу Google Play.

Втім, вивести з ринку традиційних операторів зв’язку буде непросто. Вони володіють розвиненою інфраструктурою і обслуговують більше 8 мільярдів телефонних номерів по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button