Людина

6 поширених міфів і помилок про наш організм

Людський організм один з найскладніших у світі, вивчаючи який учені приходять до нових відкриттів, спростовуючи застарілі чутки, міфи і помилки. Майже з самого дитинства ми чуємо: «не сиди близько до телевізора – зіпсуєш зір», «після смерті волосся і нігті продовжують рости» – ці та багато інших небилиць, в які деякі люди охоче продовжують вірити. Ми вирішили розвіяти 6 найпоширеніших міфів, які багатьох вводять в оману і досі.

2oto_cikavosti_06.10.2014-012_resized

«Сидячи близько до екрану телевізора, можна пошкодити зір»

У дитинстві батьки напевно говорили вам, що не можна дивитися телевізор, сидячи на невеликій відстані від екрана – нібито так можна сильно зіпсувати зір. Однак, це не відповідає дійсності – якщо і є причинно-наслідковий зв’язок між близьким розташуванням до екрану і поганим зором, то він зворотний: людина змушена сідати ближче до телевізора, скажімо, через короткозорість.

В ході численних досліджень фахівці намагалися з’ясувати, чим небезпечне близьке розташування екрана до очей, але жодного факту, що підтверджує шкоду перегляду телевізора на невеликій відстані виявити так і не вдалося. Швидше за все, ця помилка з’явилася кілька десятиліть тому, коли в телевізорах і комп’ютерних моніторах використовувалися електронно-променеві трубки, випромінюючі електромагнітні хвилі, однак варто відзначити, самі по собі вони також не здатні погіршити зір.

Читайте також: 10 дивовижних речей, які регулярно виробляє ваш організм

Після тривалого перегляду телевізора або роботи за комп’ютером ви дійсно можете відчути, що очі стомлені і роздратовані, але причина цього не в самих екранах, а в тому, що фокусуючи зір на чому-небудь, ви рідше моргаєте. Можете сісти хоч впритул до телевізора – вашому зору нічого не загрожує, якщо будете частіше відволікатися, а ще краще, робити гімнастику для очей.

«Здорові зуби повинні бути білими і блискучими»

Якщо вірити рекламі зубної пасти, блиск і сніжно-білий колір зубів говорять про їх відмінний стан і дивлячись на людей, які знімаються в подібних роликах, виблискуючи своїми посмішками, в це легко повірити. Насправді, білосніжні зуби не природніші, ніж жіночі груди з силіконовими імплантами. Природний колір зубів – жовтуватий, і навіть якщо регулярним доглядом за порожниною рота вам ніяк не вдається знайти «голлівудську» усмішку, не варто засмучуватися і намагатися «відшліфувати» зуби до сяючої білизни.

Довге і енергійне орудування зубною щіткою може пошкодити емаль і ясна, підвищивши вразливість зубів. «Відбілюючі» властивості зубної пасти – не більше, ніж рекламний трюк: якщо в пасті містяться активні речовини, які відбілюють емаль, вони тим самим руйнують її.

Щоб зберегти зуби здоровими, досить чистити їх два рази в день, але як вже було сказано вище, без зайвого фанатизму. Крім того, їжте поменше солодощів, а якщо ви курите, постарайтеся позбутися від цієї шкідливої ??звички – речовини, що містяться в сигаретах згубно впливають на здоров’я порожнини рота.

«Здатність згортати язик в трубочку визначається генами»

Ймовірно, вам доводилося чути про те, що згорнути язик поздовжньою трубочкою можуть тільки люди, чиї батьки також мають таку здатність. Треба сказати, це помилка досить популярна – деякі шкільні вчителі з її допомогою навіть пояснюють дітям суть успадкування генетичних ознак, тим не менше, немає ніяких наукових обґрунтувань подібного явища, так що це міф.

Ще в 1950-ті роки вчені поставили декілька експериментів, в ході яких з’ясувалося, що ця властивість не передається у спадок. Серед дітей 6-7 років трохи більше половини (54%) могли згорнути язик в трубочку, а для дітей 12 років ця кількість склала вже 76% – інакше кажучи, генетика тут ні до чого, людина може просто навчитися цьому трюку.

Читайте також: 5 способів обдурити свій організм

Вперше неправдиві відомості про генетичну природу здатності скручувати язик трубочкою з’явилися в статті, опублікованій в 1940-му році. Її автор схвильовано стверджував, що виявив «нову характерну особливість, що передається у спадок». Цю качку почали цитувати в науково-популярних виданнях і поступово вона стала мало не аксіомою. Якщо вам знову доведеться чути щось подібне, розкажіть співрозмовнику, що його відомості давним-давно застаріли.

«Після смерті людини нігті і волосся деякий час продовжують рости»

Судячи з кількості відповідних пошукових запитів в інтернеті, багато хто до цих пір вірить цей дивний міф. Звичайно, краще не намагатися перевірити твердження на практиці, днями і ночами безперервно сидячи в морзі і спостерігаючи за трупами або скажімо, розкопуючи могили – вас просто не зрозуміють. Краще взяти до уваги аргументи вчених.

Ріст волосся і нігтів після зупинки серця, як і інші фізіологічні процеси в організмі, припиняється, так як для цього необхідні поживні речовини, постачання організму киснем і циркуляція крові – нічого подібного в трупі не відбувається.

Думка, що волосся і нігті загадковим чином продовжують рости, було надзвичайно поширене ще під час Першої Світової війни. Скажімо, в знаменитому романі «На Західному фронті без змін» є епізод, в якому один герой каже іншому: «Мені раптом спадає на думку, що ці нігті не перестануть рости і після того, як Кеммерих помре, вони будуть рости ще довго-довго, як білі примарні гриби в погребі »- завдяки силі художнього слова Еріха Марії Ремарка багато хто повірив його персонажу. Необхідно відзначити, що однією з причин популярності цієї омани служить той факт, що після смерті тіло людини, всихаючись, зменшується в розмірах, тому нігті і волосся здаються більш довгими, ніж при його житті.

«Плоскостопість може привести до травм»

Виражена форма плоскостопості здатна позбавити молоду людину від служби в армії – деякі юнаки заради цього спеціально носять взуття на плоскій підошві, щоб мати законні підстави, що називається «відкосити», хоча насправді плоскостопість навряд чи можна здобути таким методом. Як би там не було, багато хто вважає, що хлопцям з плоскостопістю на військовій службі робити нічого – нібито воно може стати причиною травми під час занять стройової і бойової підготовки. В деяких країнах під час Другої світової війни через плоскостопість були «забраковані» тисячі призовників, що напевно врятувало багатьом з них життя.

Травмонебезпека плоскостопості була спростована в ході дослідження, проведеного в 1989-му році в США. Вчені обстежили 300 військовослужбовців однієї з найбільших американських військових баз Форт-Беннінг і виявилося, що солдати з плоскими підошвами стоп менш схильні до отримання травм, ніж бійці з «нормальними» стопами. По ідеї, на військову службу повинні закликати швидше юнаків з плоскостопістю, а не без неї, або зовсім не звертати увагу на цю особливість вигину стопи.

«Спортсменам протипоказана інтимна близькість перед вирішальними матчами»

Ця омана настільки поширена серед спортсменів, що деякі тренери забороняють своїм підопічним кохатися на протязі місяця перед важливими змаганнями. Міф про шкоду ceкca для спортсменів проник і в кінематограф – так, в картині «Скажений бик» боксерові-важкоатлетові (Роберт де Ніро) доводиться знімати ceксуaльное збудження перед боєм за допомогою крижаної води. Інший знаменитий кіно-боксер – Роккі, якого грає Сильвестр Сталлоне, також був змушений піти на конфлікт з тренером через ceкc з коханою дівчиною.

Читайте також: Ідеальний секс триває десять хвилин

Правило стриманості діє тільки для спортсменів-чоловіків, так як вважається, що статевий akт підвищує рівень тестостерону у жінок і таким чином, підвищує їх шанси на перемогу. Очевидна суперечність – якщо ceкс «посилює» жінок, то чому на чоловіків він нібито діє протилежним чином?

Міф про те, що ceкс згубно впливає на спортивні показники чоловіків був розвіяний ще в 1995-му році – співробітники Єльського університету вивчили виступ одинадцяти спортсменів, причому в одному випадку спортсмени уникали сексуальної активності перед змаганнями, а в іншому вели активне статеве життя. З’ясувалося, що ceкс практично не впливає на підготовку спортсменів до матчів, а в деяких випадках показання після ceкca результати були навіть кращими, ніж при утриманні від нього.

Натхнення: factroom.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button