Людина

Сон — дуже складний процес, що складається з 19 фаз

Приблизно з 1930-х років відомо, що сон ділиться на чотири фази: три з них відносяться до стадії повільного сну, і одна — до стадії швидкого. Ці висновки були зроблені вченими в ході вивчення мозкових хвиль за допомогою електроенцефалографії, але завдяки магнітно-резонансної томографії вченим вдалося виявити ще 19 фаз, які не були зафіксовані раніше. Нове дослідження фаз сну можна вважати найбільш докладним у всій історії — його результати дозволили вченим по-новому поглянути як на сам процес сну, так і на безсоння.

Для виявлення нових фаз, вчені набрали групу добровольців з 57 здорових осіб. Вони були поміщені в МРТ-сканер, в якому перебували протягом 52 хвилин. Оскільки очі були закриті, деякі з них змогли заснути на недовгий час — навіть за цей короткий термін, дослідники встигли виявити купу різних біохімічних процесів мозку. Для цього використовувалися дані магнітно-резонансного томографа, так і електроенцефалографічного апарату.

Розділивши активності мозку на різні групи, вчені виявили як мінімум 19 фаз, невідомих раніше. Всі вони проходять в проміжку між неспанням і повільною стадією сну. За словами професора Ангуса Стевнера з Орхуського університету, результати їх дослідження нарешті дали більш сучасний опис людського сну. Людству давно варто відмовитися від спрощеної картини мозкової активності під час відпочинку людини і усвідомити що сон — складний процес з безліччю активності нейронів.

Кнопка «Наверх»