Всесвіт

Фізики запропонували рецепт червоточини: крізь час і простір

Команда фізиків опублікувала роботу, в якій розглянула гіпотетичну модель виникнення просторово-часового тунелю, широко відомого як «червоточина» або «кротова нора» в космосі.

Ось просте практичне керівництво про те, як створити космічну червоточину, завдяки якій ваш космічний корабель зможе відправитися практично в будь-яку точку зримого Всесвіту. Все, що вам потрібно взяти дві заряджені чорні діри, помістити їх в позицію «спина до спини» і протягнути крізь них пару космічних струн. Розтягніть ці струни до нескінченної величини — і вуаля, ви щасливий власник персональної червоточини!

Звучить дивно і малозрозуміло, чи не так? Однак, саме таке вирішення проблеми запропонувала команда астрофізиків. У своїй роботі, опублікованій на порталі arXiv, вчені запропонували гіпотезу, яка в майбутньому допомогла б відправляти кораблі у подорож з глибин космосу.

«Зарядженою» називають таку чорну діру, яка (теоретично) несе в собі електричний заряд і має пару у вигляді іншої чорної діри, але з протилежним зарядом. Гіпотетично вони можуть утворити тунель-червоточину, але є одна велика проблема: навіть у теорії такі просторово-часові канали дуже нестабільні. І щоб побороти цю нестабільність, потрібні підтримуючі елементи у вигляді пари космічних струн — гіпотетичних одновимірних дефектів у просторово-часовій структурі.

На жаль, і тут все не так гладко.

Навіть якщо вам вдасться «натягнути» струни потрібним чином, будь-який контакт з ними розріже молекулярні зв’язки всередині будь-якого об’єкта як світловий клинок. Втішає одне — навіть фізики не впевнені, що щось подібне існує у Всесвіті.

Втім, не варто зневірятися. В майбутньому у людства є всі шанси знайти на просторах безкрайнього космосу аномалії і явища, які зіграють роль мініатюрних чорних дір і все-таки дозволять нам робити «стрибки» у просторі і часі. І як знати, що чекає людство на іншому кінці червоточини…

Кнопка «Наверх»