Технології

“Сонячна” армія Австралії

Нове екіпірування військових дозволить заряджати елементи живлення прямо під час здійснення військових маневрів.

Австралійський національний університет займається розробкою компактних сонячних батарей для армії, що дозволить вирішити одну з основних проблем – знизити загальну вагу озброєння для кожного військового, прибравши з комплектів важкі зарядні пристрої.

foto_cikavosti_02.10.2014-010-014_resized

Нове обладнання для військових розробляється в рамках проекту Soldier Integrated Power System (SIPS). Воно покликане підвищити ефективність використання різного екіпірування військовослужбовців під час вчинення бойових дій та відпрацювання тактичних маневрів: обладнання, яке використовують солдати, в тому числі всілякі батареї живлення для приладів нічного бачення, GPS-пристроїв або засобів зв’язку, важить досить багато і сильно ускладнює пересування. За рахунок використання сонячних батарей, вбудованих в одяг та екіпіровку військових, можна не тільки зменшити загальну вагу елементів, але і підвищити їх автономність.

Читайте також: Розроблено захисне екіпірування, яка дозволить стати невидимим для дронів 

Під час 72-годинних навчань солдати використовували легкі і тонкі сонячні батареї, які підтримували роботу всього обладнання в умовах негоди, а при оптимальних погодніх умовах самостійно заряджалися за рахунок поглинання сонячного світла. Ширина таких батарей не перевищує товщини людської волосини або аркуша паперу, а виробленої енергії достатньо, щоб підтримувати роботу рації з потужністю більш ніж 200 Вт / кг. При цьому панелі повністю адаптовані для військово-польових умов: вони виготовлені з міцного і гнучкого матеріалу, здатного витримувати падіння і удари.

В даний час розробка фотогальванічних елементів є пріоритетним напрямком Австралійського національного університету.

Натхнення: www.innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button