Здоров'я

Майбутнє медицини: віруси замість антибіотиків

І це не настільки страшно, як може здатися на перший погляд. Спеціалізовані віруси, які борються з певними бактеріями, можуть замінити антибіотики в нашій аптечці.

Будущее медицины: вирусы вместо антибиотиков

Проблема резистентності до антибіотиків є однією з найгостріших у сучасній медицині. Через неї боротися з хворобами стає все важче, і навіть, здавалося б, гонорея, яка легко лікувалася, стає справжнім лихом. Нове дослідження дає надію, що вчені можуть знайти ефективну заміну антибіотикам, і ними стануть віруси.

Вірус зазвичай асоціюється у нас з епідеміями, хвороботворними паразитами, які завдають людям багато шкоди. Але насправді більшість вірусів для нас нешкідливі, а от насправді від них страждають бактерії. Віруси, які атакують тільки бактерії, називаються бактеріофагами, і вони стають ідеальними кандидатами для боротьби з бактеріями.

Група дослідників провела клінічні випробування, щоб визначити, наскільки ефективні бактеріофаги в боротьбі з хворобами, і чи не будуть вони надавати будь-яких побічних ефектів на пацієнтів. Як виявилося, бактеріофаги не тільки чудово справляються з бактеріями, але ще і не мають побічних ефектів, властивих антибіотикам: не послаблюють імунну систему і не впливають негативно на шлунково-кишкову систему. Це відбувається завдяки тому, що бактеріофаги атакують специфічний тип бактерій, на відміну від антибіотиків, які наносять удар по всім бактеріям відразу.

Звідси напрошується висновок, що застосовувати віруси в боротьбі з хворобами краще. Треба тільки виділити точний вид бактерії, яка надає хвороботворний ефект, і ввести відповідний бактеріофаг, який знищить проблему, але при цьому не торкнеться крихкий баланс у мікробіомі людини.

Звичайно, один клінічний тест не призведе до того, що скоро віруси будуть продавати в аптеках, але це великий крок вперед.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button