Здоров'я

Спалити жирові відкладення зсередини можливо

 

Вчені з медичної школи Центру здоров’я Університету Техасу виявили молекулярний шлях, який контролює перетворення білого жиру в коричневий. Нагадаємо: білий жир запасає енергію і формує непривабливі жирові відкладення. А коричневий жир його спалює з метою вироблення енергії.

foto_cikavosti_09.06.2014-9_resized

Було встановлено: білок Grb10 працює як перемикач для сигнальної активності елемента mTORC1 і для процесу перетворення білого жиру в коричневий. Grb10 стимулюється при низьких температурах, коли тілу холодне, воно починає продукувати енергію, спалюючи жир. Дослідження процесу допоможе в перспективі розробити більш ефективні стратегії лікування ожиріння, вважають експерти.

Читайте також: Свобода в економіці штовхає споживачів до фастфуду і ожиріння

Співвідношення білого і коричневого жиру визначає метаболізм. Якщо білого жиру надлишок і людина не спалює його під час тренувань, то розвинеться метаболічне захворювання подібне до ожиріння та діабету 2-го типу. Поживні речовини, що потрапляють в організм з їжею, зберігаються в білому жирі. Якщо в раціоні багато їжі, то енергію, що надходить,  краще вивільняти. Зокрема, це станеться, якщо перетворити білий жир в коричневий.

До речі, шлях mTORC1 також пов’язаний зі старінням, з розвитком серцево-судинних захворювань і раку. Тому, впливаючи на регулятор Grb10, можна охопити цілий набір важливих біологічних механізмів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button