Земля

Список довгожителів планети очолили мешканці морів і океанів

Список найбільш довгоживучих представників фауни на планеті очолили представники морів і океанів. Дані висновки зробили фахівці з США, які ґрунтувалися на результатах свого недавнього дослідження.

Американські фахівці нещодавно провели дослідження, результати якого показали, що серед усіх представників фауни планети найбільш довгоживучими є мешканці морів і океанів. Першість у зазначеному переліку зайняли двостулкові молюски Arctica islandica, котрі доживають до віку 500 років. Даний вид живих істот мешкає переважно у водах Атлантичного і Північного Льодовитого океанів. Розмір молюсків становить всього кілька сантиметрів, найбільші представники даного виду ледь досягають розмірів людського кулака.

Фахівці встановили, що секрет їх довголіття полягає в унікальній структурі генетичного матеріалу, завдяки якій молюски можуть тривалий час зберігати свої клітини і тканини від в’янення. Друге місце в списку дісталося китам виду Balaena mysticetu, середній вік яких складає 200 років. Вони мають значні розміри досягаючи ваги в 100 тонн. Замикають трійку лідерів морські їжаки Strongylocentrotus franciscanus, які можуть доживати до 100 років. В основному, зазначені живі організми мешкають в північних районах Тихого океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button