Земля

Вчені розробили теорію, що пояснює рух північного магнітного полюса

Вчені розробили теорію, що пояснює рух північного магнітного полюса. А точніше — він переміщається з Канади в Росію. Про це дослідники пишуть у своїй статті в журналі Nature Geoscience.

Північний магнітний полюс Землі був вперше виявлений дослідником на ім’я Джеймс Кларк Росс ще в 1830-х. У той час полюс знаходився на території Нунавута в Канаді. З того часу вчені відстежували його рух, яке до недавнього часу було дуже повільним. Але потім, в 1990-х роках, полюс почав набирати швидкість, рухаючись з Канади у бік Сибіру. Рух полюса викликає зміни в навігаційних системах і смартфонах, які використовують його розташування як координаційного центру. Дослідники придумали, як вони вважають, пояснення причин руху полюса і того, чому він почав рухатися швидше.

Дослідники припускають, що на границі ядра і мантії є дві великі області негативного магнітного потоку. Вони також припускають, що зміни потоку розплавленого металу в ядрі призводить до змін магнітного потоку в пелюстках. Положення полюса визначається силою двох «пелюсток» поля — коли один набирає силу, інший втрачає її, в результаті чого полюс рухається в сторону сильнішого напрямку. Результатом є постійне перетягування канату між двома частками. Таким чином, поточний рух відбувається з-за того, що одна з часткою отримує верх.

Дослідники розробили свою теорію після вивчення супутникових даних, зібраних за 20 років. Після цього вони створили модель, яка відповідала історичному руху полюса, і використовували її для передбачення майбутнього шляху. Вона показала, що полюс продовжить рухатися в напрямку Росії в його нинішньому швидкому темпі, а потім сповільниться — в кінцевому підсумку він залишиться в Сибіру. Модель не змогла дати будь-яких оцінок на більш віддалене майбутнє.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button