Екологія

ВДЕ та електромобілі стануть причиною падіння попиту на нафту і вугілля вже після 2020 року

Британські дослідники прийшли до висновку, що попит на нафту і вугілля до 2020 року досягне піку.

Попит на вугілля почне падати вже після 2020 року, а попит на нафту збережеться до 2030, але після почне знижуватися.

Згідно докладу, опублікованому Імперським коледжем Лондона спільно з організацією Carbon Tracker Initiative, падіння попиту буде в першу чергу пов’язано із зростанням використання відновлюваних джерел енергії, а також поширенням електромобілів.

“Великі енергетичні компанії вже аналізують сценарії можливого розвитку, але вони не враховують значну ймовірність швидкого переходу до низьковуглецевих технологій,”- заявляють у Carbon Tracker Initiative.

Дослідники прогнозують, що до 2040 року сонячна енергія буде покривати 23% світового виробництва електроенергії, а до 2050 року — 29%. До цього ж періоду використання вугілля для генерації електроенергії повністю припиниться, а ринкова частка газу буде становити лише 1%.

Також очікується, що зниження частки вугілля на 10%, можливе вже найближче десятиліття, призведе до колапсу вугільної промисловості, в результаті якого 5 найбільших європейських енергокомпаній втратять до 100 млрд євро. Такі фінансові втрати виникнуть через те, що компанії не належним чином підготуються до зростання частки ВДЕ, повідомляє elektrovesti.net

У доповіді зазначено, що до 2035 року на електромобілі буде припадати 1/3 всього транспорту, до 2040 року — більше половини, а після 2050 року — понад 2/3. Тоді як за прогнозами нафтогазової компанії BP частка електромобілів в 2035 році складе лише 11%.

Дослідники очікують, що поширення електромобілів вже до 2025 року призведе до заміщення 2 млн барелів нафти в день. Відзначається, що такий же рівень перевиробництво нафти призвів до кризи 2014-2015 років. До 2040 році перевиробництво буде становити 16 млн барелів/день, а до 2050 року — 25 барелів /день.

“Електромобілі та сонячна енергія змінюють правила гри, що недооцінюють виробники викопного палива. Подальші інновації можуть призвести до того, що наші сценарії стануть консервативними вже протягом п’яти років,”- йдеться в заяві Carbon Tracker Initiative.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button